Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Умови та порядок проведення виборів до Студентського Парламенту Вінниччини Роздрукувати

Умови та порядок проведення виборів до Студентського Парламенту Вінниччини

 

1. Загальні положення

 1.1. Порядок проведення виборів до Студентського Парламенту Вінниччини (далі - Порядок) розроблений відповідно до Конституції України та розпорядження голови облдержадміністрації.

 1.2. Виборча Комісія – орган, який створюється на базі кожного вищого навчального закладу І-IV рівнів акредитації з числа студентів у кількості 3-х осіб з метою забезпечення проведення виборів.

 1.3. Центральна виборча комісія (далі - ЦВК) – орган, який формується на час проведення виборів з представників Спілки молодіжних організацій Вінниччини в кількості 3-х осіб для здійснення контролю дотримання демократичності виборів в кожному окремо взятому вузі.

 1.4. Порядок визначає процедуру проведення виборів.

 

2. Система виборів

 2.1. Вибори депутата Студентського Парламенту Вінниччини проходять один раз на рік.

 2.2. Балотуватись має право особа, яка навчається у вищому навчальному закладі Вінницької області і має передвиборчу програму та створила команду на вибори в кількості не менше п’яти осіб.

 2.3. Норма представництва складається з розрахунку 1 депутат на 1000 осіб, які навчаються в окремому вищому навчальному закладі та затверджується рішенням Центральної виборчої комісії.

 2.4. Кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у відповідному вищому навчальному закладі де кількість студентів складає понад 1000 осіб (далі - виборча квота), обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів, включених до виборчих списків команд, які отримали десять і більше відсотків голосів виборців, на число депутатських мандатів у цьому вищому навчальному закладі.

 4. Кандидати у депутати, включені до виборчого списку, за який подали свої голоси виборці у кількості, меншій ніж виборча квота, права на участь у розподілі депутатських мандатів не мають.

 6. Кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків, що набули право на участь у розподілі депутатських мандатів, ділиться на виборчу квоту. Ціла частина отриманого числа становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати у депутати цієї команди. Дробові залишки враховуються при розподілі решти депутатських мандатів, що залишаються після цього нерозподіленими.

 7. Виборчі списки, які мають більші порівняно з іншими дробові залишки після ділення відповідно до частини шостої цієї статті, отримують по одному додатковому депутатському мандату, починаючи з виборчого списку, що має найбільший дробовий залишок.

 Якщо дробові залишки у двох чи більше виборчих списках однакові, першим додатковий депутатський мандат отримує той виборчий список, за кандидатів якого віддано більшу кількість голосів виборців.

 

 Розподіл додаткових депутатських мандатів закінчується після вичерпання загальної кількості депутатських мандатів.

 

 8. Результатом виборів окремого вищого навчального закладу є оголошення кандидатів в депутати виборчих списків команд, які згідно підрахунку голосів отримали депутатський мандат до Студентського Парламенту Вінниччини.

 2.4. Депутат має право створювати допоміжний орган з представників свого вищого навчального закладу.

 2.5. Допоміжний орган формують:

 2.5.1. Переможець виборів.

 2.5.2. Команда кандидата-переможця.

 2.5.3. Інші кандидати з виборчого списку, які посіли не прохідні місця під час голосування.

 2.6. Вибори організовує та проводить Виборча Комісія.

 

 Виборча комісія:

 - проводить реєстрацію кандидатів та членів їх команд;

 - створює умови для агітаційної роботи кандидатів;

 - організовує вибори та здійснює контроль за їх демократичністю, відкритістю та прозорістю;

 - створення лічильної комісії для підбиття підсумків голосування

 - оприлюднення результатів виборів.

 2.7. Підбиття підсумків голосування та оприлюднення результатів виборів у вищих навчальних закладах в яких кількість студентів перевищує 1000 осіб покладено на ЦВК.

 

3. Процедура проведення виборів:

 3.1. Оголошення про реєстрацію кандидатів здійснюється Виборчою Комісією після визначення дати проведення виборів.

 3.2. Подання заяв кандидатів та реєстрація їх команд відбуваються протягом двадцяти днів після оголошення виборів.

 3.3. Кожен з кандидатів має право на проведення передвиборчої агітації.

 3.4. Передвиборча агітація забороняється в день проведення виборів.

 3.5. Кожен з кандидатів делегує одного представника до Лічильної комісії.

 3.6. Участь у голосуванні можуть брати всі студенти вищого навчального закладу.

 3.7. Вибори проходять шляхом загального таємного голосування.

 3.8. Навчальні заклади в яких кількість студентів не перевищує 1000 осіб, підрахунок голосів покладено на Виборчу комісію.

 3.9. Виборча комісія підбиває підсумки виборів та оприлюднює їх результати протягом доби з моменту голосування.

 3.10. Перші збори допоміжного органу проводяться на наступний день після оголошення результатів виборів.

 3.11. Підрахунок голосів здійснюється згідно чинного законодавства України.

Створено: 15 січня 2014 року, 15:09 Переглядів: 1381

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація