Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Унікальні традиції Роздрукувати

Сергій Татусяк відвідав Фестиваль яблука

30 вересня голова обласної Ради, голова Ради Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк побував на урочистому молдовському святі – 2-му Фестивалі яблука у м.Сорока. У зв’язку з цим місто відвідали гості зі всього району, урядовці Республіки Молдова, гості з-за кордону і тисячі самих сорочан.
Господарем гучних урочистостей був голова Сорокського району Віктор Сеу, а найпочеснішим гостем – Прем’єр-міністр Республіки Молдова Володимир Філат.
Також були присутні: міністр сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова Василе Бумаков, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Республіці Молдова Маріус Габріель Лазурка, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Республіці Молдова Фарит Мухаметишин, делегації з міст Яси та Ботошани (Румунія), делегація Костромської області (Російська Федерація).
Святкування відбувалося у старовинній Сорокській фортеці 15 століття. Урочистості розпочались з колоритних виступів творчих колективів, кульмінацією стала театралізована сценка «Я приніс тобі яблуко», яку з шаленим захопленням сприйняли глядачі. На площі гості і учасники фестивалю змогли побачити найкращу виставлену яблучну продукцію сільськогосподарських виробників. Тут можна було придбати різноманітні види саджанців, а яблука не тільки скуштувати, але й придбати за дешевшими цінами, ніж на ринку.
Під час святкування голова «Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк та Прем’єр-міністр Республіки Молдова Володимир Філат мали змогу обговорити питання співпраці Молдови та Вінницької області. Зокрема, співрозмовники зупинилися на питаннях будівництва мосту «Ямпіль-Сороки», презентації Єврорегіону «Дністер» у Брюсселі і відкриття там його представництва, а також про відродження традицій міжрегіонального співробітництва загалом.
Прем’єр-міністр Республіки Молдова Володимир Філат наголосив на зацікавленості молдовського уряду в інфраструктурних проектах з Україною, зокрема, і мостом, який з’єднає два береги Дністра.

 


– Питання будівництва мосту «Ямпіль-Сороки» знаходиться на контролі Уряду Республіки Молдова. Ми зобов’язуємося завершити даний проект. Але нам як найближчим сусідам потрібно реалізовувати не лише бізнес-проекти, а й розвивати культурологічні проекти та будувати духовні мости, – наголосив В.Філат.
Сергій Татусяк висловив найкращі враження від організації Фестивалю яблука в Сороках. Він повідомив, що у них з колегами виникла пропозиція організувати наступного року даний захід під патронатом Єврорегіону «Дністер».
– Для Вінниччини «яблучна» тема є дуже актуальною. Протягом останніх кількох років ми активно відроджуємо садівництво, відкриваємо сучасні овочесховища. Вони великі і можуть забезпечувати зберігання не тільки місцевих плодів садівництва, а й бути орендованими, наприклад, тими ж молдавськими виробниками. Але на сьогодні транспортування унеможливлює відсутність автодорожнього сполучення з Молдовою. Тому міст «Ямпіль-Сороки» на сьогодні – номер один, – зауважив С.Татусяк.

Повернутись Створено: 1 жовтня 2012 року, 00:00 Переглядів: 912

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація