Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Урочистості Роздрукувати

Фото без опису

Польські свята у Вінниці відзначили за участю голови Верховної Ради

1 травня польська діаспора на Вінниччині відзначала День Конституції Республіки Польща та Всесвітній День Полонії та поляків, що проживають за кордоном. З цієї нагоди до Вінниці на запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна завітав голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Офіційна частина свята та концерт польського державного ансамблю пісні і танцю «Мазовше» ім. Тадеуша Сигетинського відбувалися у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім.М.Садовського.

У вітальному слові Володимир Литвин окреслив державні заходи, спрямовані на поглиблення українсько-польської співпраці на благо двох народів і Європи в цілому.
– Сьогодні, коли світ стоїть перед глобальними викликами, виключне значення має те, що складає духовний, життєвий, національний код кожного з наших народів. Зростає роль культури, зв’язків з історичною батьківщиною… І я переконаний, що сьогодні саме той момент, коли ми маємо спільно творити духовну основу наших народів і разом впливати на європейські процеси, – сказав Володимир Литвин.
Генрик Літвін зазначив, що поляки гордяться своєю Конституцією, день народження якої Польща відзначає 3 травня
– Польська Конституція стала першим у історії Європи документом, прийнятим парламентом. Це найефективніший документ, який сприяв розбудові польського місцевого самоврядування і, відтак, може бути прикладом для інших країн, – наголосив Надзвичайний та Повноважний Посол.
Від імені представників органів місцевого самоврядування Вінниччини польських побратимів привітав голова обласної Ради Сергій Татусяк. Він зауважив, що День конституції, День Полонії – це безумовно суто національні свята поляків, але вони сприяють єднанню польського народу з українським.

Фото без опису


Я переконаний, що будь-яке свято стає ще більш радіснішим і приємнішим, коли його розділяють сусіди, друзі, партнери. Як ми сьогодні із задоволенням радіємо святу польської Конституції, Дню Полонії і демонструємо полякам: ми вас шануємо, ми поважаємо вашу країну, захоплюємося вашою культурою! – зазначив С.Татусяк у вітальному слові.
По завершенню офіційної частини заходу розпочався концерт Польського державного ансамблю пісні і танцю «Мазовше» ім. Тадеуша Сигетинського.


Повернутись Створено: 3 травня 2012 року, 00:00

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація