9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В Ольгополі відкрили скульптурну композицію Великому Кобзарю та героїні його поеми Катерині Роздрукувати

17 вересня відбулись урочистості з нагоди завершення V Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Русалка Дністрова», який проходив у селі Ольгополі Чечельницького району за сприяння депутата обласної Ради Павла Каленича.

На свято завітали голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, народний депутат України Юрій Македон, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський, митці, краєзнавці, науковці з Вінниччини та делегати письменницьких спілок з різних регіонів України.

Почесних гостей зустрічали учасники виставок майстрів народного мистецтва територіальних громад району, частували їх хлібом-сіллю та розважали своїми виступами аматорські колективи.

Урочисті розпочалось з відкриття скульптурної композиції Великому Кобзарю Т.Г. Шевченку та героїні його поеми «Катерина», яку створив член Національної спілки письменників України Микола Крижанівський.

– Та ідея, яку ми виношували декілька останніх років, нарешті реалізувалася. Сьогодні ми відкриваємо пам’ятник генію українського слова – Тарасу Шевченку, – підкреслив у своєму виступі депутат обласної Ради Павло Каленич. – Це відкриття є свідченням того, що ми розвиваємося, демонструючи український дух. Такі справи надихають і завжди породжують нові ідеї.

Як зазначили організатори, нинішній фестиваль приурочений 180-річчю з дня виходу в світ альманаху «Русалка Дністровая» та 140-річчю з дня народження Миколи Леонтовича. Проведення такого заходу сприяє вивченню історії рідного краю, його вікових духовних набутків, а також налагодженню тісних культурних транскордонних зв’язків.

Учасники та запрошені протягом трьох днів (15-17 вересня) ознайомилися з поетичними доробками відомих письменників з Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Хмельницького та Вінниці. Було презентовано ювілейний альманах «Русалка Дністрова» за матеріалами українських науковців і літераторів, а також відбулись зустрічі з керівництвом області та цікаві екскурсії в історичні куточки Вінниччини.

У фінальний день почесних гостей, запрошених та місцевих жителів розважали відомі майстри сцени і колективи, серед яких – Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко, ансамбль пісні й танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії, гурти «Громиця» з Києва, «ООН» з Одеси, «Водограй» з Вінниці.

На завершення депутат обласної Ради Павло Каленич подякував представникам влади за підтримку в організації фестивалю, а також творчій інтелігенції та колективам, які подарували присутнім гарний настрій і незабутні враження від свята.

 

Повернутись Створено: 18 вересня 2017 року, 12:48 Переглядів: 1190

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація