Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

В Ольгополі відкрили скульптурну композицію Великому Кобзарю та героїні його поеми Катерині Роздрукувати

17 вересня відбулись урочистості з нагоди завершення V Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Русалка Дністрова», який проходив у селі Ольгополі Чечельницького району за сприяння депутата обласної Ради Павла Каленича.

На свято завітали голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, народний депутат України Юрій Македон, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський, митці, краєзнавці, науковці з Вінниччини та делегати письменницьких спілок з різних регіонів України.

Почесних гостей зустрічали учасники виставок майстрів народного мистецтва територіальних громад району, частували їх хлібом-сіллю та розважали своїми виступами аматорські колективи.

Урочисті розпочалось з відкриття скульптурної композиції Великому Кобзарю Т.Г. Шевченку та героїні його поеми «Катерина», яку створив член Національної спілки письменників України Микола Крижанівський.

– Та ідея, яку ми виношували декілька останніх років, нарешті реалізувалася. Сьогодні ми відкриваємо пам’ятник генію українського слова – Тарасу Шевченку, – підкреслив у своєму виступі депутат обласної Ради Павло Каленич. – Це відкриття є свідченням того, що ми розвиваємося, демонструючи український дух. Такі справи надихають і завжди породжують нові ідеї.

Як зазначили організатори, нинішній фестиваль приурочений 180-річчю з дня виходу в світ альманаху «Русалка Дністровая» та 140-річчю з дня народження Миколи Леонтовича. Проведення такого заходу сприяє вивченню історії рідного краю, його вікових духовних набутків, а також налагодженню тісних культурних транскордонних зв’язків.

Учасники та запрошені протягом трьох днів (15-17 вересня) ознайомилися з поетичними доробками відомих письменників з Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Хмельницького та Вінниці. Було презентовано ювілейний альманах «Русалка Дністрова» за матеріалами українських науковців і літераторів, а також відбулись зустрічі з керівництвом області та цікаві екскурсії в історичні куточки Вінниччини.

У фінальний день почесних гостей, запрошених та місцевих жителів розважали відомі майстри сцени і колективи, серед яких – Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко, ансамбль пісні й танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії, гурти «Громиця» з Києва, «ООН» з Одеси, «Водограй» з Вінниці.

На завершення депутат обласної Ради Павло Каленич подякував представникам влади за підтримку в організації фестивалю, а також творчій інтелігенції та колективам, які подарували присутнім гарний настрій і незабутні враження від свята.

 

Повернутись Створено: 18 вересня 2017 року, 12:48 Переглядів: 1053

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація