Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Уряд схвалив проект Закону України «Про право територіальних громад на об’єднання» Роздрукувати

11 грудня на засіданні Кабінету Міністрів було схвалено проект Закону України «Про право територіальних громад на об’єднання».

Позицію всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування під час розгляду проекту представляв голова Вінницької обласної Ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Татусяк.

Фахівці наголошують, що необхідність прийняття такого закону викликана тим, що потрібно значно підвищити ефективність функціонування органів місцевого самоврядування, шляхом удосконалення існуючої системи адміністративно-територіального устрою, створити матеріально-фінансові умови для посилення спроможності територіальних громад.

Запропонований законопроект створює правові механізми для впорядкування адміністративно-територіального устрою на рівні територіальних громад (сільських, селищних, міських рад). Законопроектом пропонується надати можливість реалізувати право територіальних громад на добровільне об’єднання або роз’єднання, і на цій основі утворити нові адміністративно-територіальні одиниці та сформувати відповідні самодостатні територіальні громади, які б володіли достатніми матеріальними і фінансовими ресурсами, територією і об’єктами комунальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на органи місцевого самоврядування завдань і функцій.

Законопроект визначає механізми врахування думки територіальних громад та їх органів місцевого самоврядування на стадії попереднього обговорення майбутнього добровільного об’єднання або роз’єднання таких громад до схвалення Верховною Радою АР Крим, відповідними обласними радами перспективних планів формування територіальних громад.

Повернутись Створено: 12 грудня 2013 року, 09:31 Переглядів: 843

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація