Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Урядовий візит Роздрукувати

Микола Присяжнюк: «Головне – не обезземелити селянина…»

Президент України доручив Міністерству аграрної політики та продовольства України здійснити облік сільськогосподарських земель з тим, аби вивести з тіні оброблювальні ресурси та задіяти кинуті напризволяще землі.

Про це повідомив аграрний міністр Володимир Присяжнюк, перебуваючи 28 січня у Хмільнику, де завершувався навчальний семінар для представників органів місцевого самоврядування області.
– Земля – це наш останній форпост, останній ресурс, який тримає нас на плаву, і ми не маємо права його упустити. Але, наводячи порядок на ринку землі, головне – не обезземелити селянина,.. – зауважив урядовець.
Міністр зазначив, що Вінниччина є у цьому питанні правофланговою, адже минулого року з ініціативи голови облдержадміністрації Миколи Джиги та його першого заступника Івана Мовчана в області було розпочато ревізію та облік земель сільськогосподарського призначення.
– В результаті людям було доплачено за їхні паї додатково 100 млн. грн. Це питання і нині перебуває в полі зору обласної адміністрації, – заявив М.Джига.
Міністр аграрної політики та продовольства озвучив самоврядцям області низку урядових пріоритетів в галузі АПК, які на сьогодні в стані проектів:
1) право оренди землі має стати правом її іпотечної застави у банківських установах;
2) підготовка законопроекту про консолідацію сільськогосподарських земель, які нині розпорошені паями;
3) створення Державного земельного фонду, який матиме першочергове право на купівлю земель сільськогосподарського призначення;
4) створення Аграрного банку, який видаватиме дешеві кредити сільгоспвиробникам;
5) перегляд статусу заготівельних кооперативів «Укркоопспілки» з тим, аби повернути їх територіальним громадам.
– Ці завдання цілком досяжні, оскільки на рівні держави відпрацьовується спільна політика щодо галузі АПК, – запевнив Микола Присяжнюк вінницьких самоврядців.
Також урядовець фахово відповів на низку поставлених йому запитань із залу.


 

Повернутись Створено: 28 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1121

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація