Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В Немирові вшанували пам'ять Миколи Леонтовича Роздрукувати

23 січня 2016 року минуло 95 років з дня смерті українського сина, відомого на увесь світ композитора - Миколи Дмитровича Леонтовича. До пам'ятника митцю, який встановлений в м. Немирові неподалік с. Монастирок, де Микола Дмитрович народився, прийшли вшанувати його пам'ять представники Радикальної партії Олега Ляшка: заступник голови Вінницької обласної Ради Олександр Качур, депутат облради Михайло Кременюк, депутат Немирівської районної ради Олександр Коваль, член виконавчого комітету Немирівської міської ради, голова "Немирівської організації ветеранів АТО" Богдан Осадчий.     

 

Довідка: Леонтович Микола Дмитрович народився в селі Монастирок Брацлавського повіту Подільської губернії в сім'ї сільського священика. Початкову музичну освіту Леонтович здобув у батька, який грав на віолончелі, скрипці, гітарі та деякий час керував хором семінаристів. Мати навчила Миколу народних пісень.

Помер Микола Дмитрович у віці 43-х років.

Загибелі Миколи Леонтовича упродовж 80 років присвячено багато публікацій.

Нагадаємо, в ніч з 22 на 23 січня 1921 р. композитор перебував у свого батька у селі Марківка Гайсинського повіту, де був убитий агентом ВЧК Грищенком, який напросився в хату переночувати, назвавшись чекістом, що проводить боротьбу з бандитизмом. Вранці невідомий пограбував будинок, застреливши з гвинтівки Миколу Леонтовича.

Текст рапорту, що розкриває ім’я вбивці композитора, було оприлюднено лише у 1990-х роках.

Найвищим досягненням композитора вважають пісні «Щедрик» і «Дударик», в яких Леонтович досягнув максимальної ритмічної організації. Особливо популярним та відомим був і залишається «Щедрик»

Повернутись Створено: 25 січня 2016 року, 16:24 Переглядів: 1245

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація