Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Чергова сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 23 квітня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий видав розпорядження про скликання чергової 8 сесії. Сесія відбудеться у п’ятницю, 23 квітня 2021 року, початок - о 10:00. Депутати розглянуть 31 питання порядку денного. Зокрема, на розгляд сесії буде представлено низку кадрових, майнових та організаційних питань. Депутати ознайомлять ....

  • «Створюємо ліси разом»: керівники області долучилися до створення лісів майбутнього

    На території Вінницької області державними лісогосподарськими та лісомисливськими підприємствами проводиться Акція Державного агентства лісових ресурсів України «Створюємо ліси разом». 10 квітня до створення лісів майбутнього долучилися голова обласної Ради Вячеслав Соколовий і його заступники та голова обласної державної адмін ....

  • В обласній дитячій лікарні розгорнуть стаціонарні паліативні ліжка

    Під час 7 чергової сесії Вінницька обласна Рада внесла зміни до статуту обласної дитячої клінічної лікарні. Зміни були внесені в частині мети та предмету діяльності лікарні. Оновлений Статут розширює повноваження медзакладу. Тепер тут зможуть надавати послуги не тільки третинної високоспеціалізованої допомоги, а й вторинної, до якої віднесено п ....

В обласній дитячій лікарні розгорнуть стаціонарні паліативні ліжка Роздрукувати

Під час 7 чергової сесії Вінницька обласна Рада внесла зміни до статуту обласної дитячої клінічної лікарні. 

Зміни були внесені в частині мети та предмету діяльності лікарні. Оновлений Статут розширює повноваження медзакладу. Тепер тут зможуть надавати послуги не тільки третинної високоспеціалізованої допомоги, а й вторинної, до якої віднесено паліативну медичну допомогу.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації Ольги Задорожної, без змін у Статуті лікарня не зможе укласти угоди із Національною службою здоров’я України і отримати державне фінансування на розгортання стаціонарних паліативних ліжок.

– Так дитяча лікарня «зайде» на пакети по паліативу, а це - вторинна медична допомога. Створювати паліативну допомогу для дітей в закладах вторинного рівня, таких як Центральна районна лікарня чи будь-яка міська лікарня, є досить проблематичним. Адже з дітьми із важкими патологіями, які знаходяться на стадії паліативу, має працювати мультидисциплінарна команда: мають бути і дитячі анестезіологи, і дитячі нейрохірурги, і дитяча неврологія – тобто повний спектр спеціалістів, в тому числі й психологи, яким треба працювати не тільки з дітками, а й з їхніми батьками, – прокоментувала директорка департаменту.

На сьогодні на базі обласної дитячої клінічної лікарні працює виїзна паліативна мультидисциплінарна бригада, яка обслуговує дітей не тільки по місту Вінниці, а й по районах. Така бригада, за словами Ольги Задорожної, єдина в Україні.

– Виїзна паліативна бригада вже працює, і є багато позитивних відгуків про їхню роботу. В Україні більше таких мультидисциплінарних бригад немає. Але потрібна й стаціонарна паліативна допомога, – каже вона.  

Нині саме в реанімаційному відділенні дитячої обласної лікарні перебувають діти, які потребують паліативної допомоги. Однак без відповідного пакету утримання таких пацієнтів лягає на обласний бюджет.

 – Вони зазвичай – на штучній вентиляції легень. Це тривалий процес, який сьогодні може собі дозволити тільки обласна дитяча клінічна лікарня. У майбутньому можливо буде створено дитячий хоспіс, але на сьогодні ми маємо обмежений бюджет. А допомога таким дітям треба вже зараз і вже сьогодні,  – підкреслила Ольга Задорожна.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 19 березня 2021 року, 11:16 Переглядів: 714

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація