Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В обласній дитячій лікарні запрацювало відділення, якому немає аналогів у Європі Роздрукувати

12 вересня у Вінницькій обласній клінічній дитячій лікарні відкрили відділення екстреної допомоги зі зручною логістикою і всім необхідним обладнанням для порятунку життя дітей. Тут зробили унікальну для українських медзакладів систему організації надання екстреної медичної допомоги – карета швидкої допомоги заїжджає прямо в будівлю. На пацієнта немає впливу зовнішніх природніх факторів та всі медичні працівники, які надають допомогу, знаходяться в одному місці.

Для проведення робіт зі створення відділення екстреної медичної допомоги усього виділено 16 млн грн , зокрема кошти Державного фонду регіонального розвитку в розмірі 5 млн грн виділені 2018 року. Цього року виділялися кошти обласного бюджету (бюджет розвитку) в розмірі 11 млн грн. З них 3 млн грн на закупівлю медичного обладнання (стiл операцiйний універсальний, операційна лампа, апарати штучної вентиляції легень).

– П’ять років тому ми розпочали глобальну реструктуризацію лікарні, – пригадав головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні Василь Паненко. – Головна мета – створити структуру, яка в першу чергу зручна для пацієнта. Один із ключових моментів реструктуризації закладу – створення відділення екстреної медичної допомоги. Потрібно було створити підрозділ, в якому надавалась би вся невідкладна допомога в найкоротший термін. Основний момент – підвищення якості медичної допомоги, щоб в одному місці було сконцентровано все необхідне для надання екстреної допомоги. Нам вдалося усе це зробити, консолідувавши сили. За підтримки влади, депутатського корпусу обласної Ради, колективу лікарні відсьогодні ми маємо єдине в Україні відділення, якому немає аналогів і в багатьох європейських закладах.

Варто зазначити, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня є багатопрофільним лiкувально-профiлактичним закладом, що надає високоспеціалізовану медичну допомогу дітям області та міста Вінниці за 40 спеціальностями. Лікарня має в своєму складі стаціонар на 440 ліжок та 21 ліжко анестезіології та інтенсивної терапії, 12 з яких для новонароджених. В лікарні цілодобово надається високоспеціалізована ургентна і планова медична допомога. Щорічно до приймального відділення та травмпункту ВОДКЛ звертається близько 50тис. пацієнтів, причому кількість звернень щорічно збільшується на 1,5-2 тис. хворих.

2016 року проведено реструктуризацію закладу, завершенням якої є створення відділення екстреної медичної допомоги. Це дозволило територіально об'єднати всі служби,  задіяні в наданні екстреної медичної допомоги.

Створення цього відділення дозволяє значно скоротити  час огляду пацієнтів, період прийняття рішень та встановлення діагнозу при невідкладних станах, а  також період до  надання невідкладної допомоги.  На базі відділення пацієнту  буде забезпечено інтенсивну терапію та оперативні втручання (за необхідності), а також діагностичні процедури (рентген- та ультразвукові дослідження, лабораторні обстеження).

В подальшому дітей з відділення екстреної медичної допомоги можна перевести до стаціонарних відділень за профілем або госпіталізувати пацієнтів у це відділення на період до трьох діб чи скерувати пацієнта до іншого закладу охорони здоров’я.

Повернутись Створено: 12 вересня 2019 року, 18:08 Переглядів: 679

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація