5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В обласній Раді обговорили майнові відносини державної та комунальної власності Роздрукувати

Сьогодні, 7 лютого, під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника відбулася робоча нарада з питання змін у законодавстві щодо передачі в оренду державного та комунального майна. Участь у зустрічі взяли заступники голови обласної Ради Ігор Хміль та Михайло Кременюк, голова постійної комісії обласної Ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації Олександр Масленніков, в.о. начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Іван Бойко, начальник регіонального відділення Фонду держмайна України у Вінницькій та Хмельницькій областях Андрій Маркевич, представник Товарної біржі «Подільський контракт» оператора електронного майданчика «Prozorro.Sale» Віталій Болховітін.

– З 1 лютого 2020 року набув чинності та введений в дію Закон України «Про оренду державного та комунального майна», – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Цей Закон регулює відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває в державній та комунальній власності, а також майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання майна державної та комунальної власності.

Начальниця управління юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної Ради Алла Олійник пояснила, що цим Законом встановлюється абсолютно новий спосіб передачі майна в оренду, а саме, через аукціони, що проводяться в електронній торговій системі, встановлюються вимоги щодо віднесення об’єктів оренди до відповідних Переліків першого та другого типів, а також форми примірного договору оренди та багато інших нововведень.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону встановлено, що «старий» Закон України «Про оренду державного та комунального майна» втрачає чинність з дня введення в дію «нового» Закону, тобто з 1 лютого 2020 року. Водночас, правові та організаційні відносини щодо передачі майна в оренду, безпосередньо пов’язані із Порядком передачі майна в оренду, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

– На сьогодні цей нормативно-правовий акт не прийнятий, що практично блокує організаційні заходи з передачі майна в оренду, – повідомила начальниця відділу із роботи з комунальними підприємствами, установами, організаціями управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної Ради Лариса Данилевич. – Проте, щоденно виникають поточні питання, пов’язані з орендою майна, що належить до спільної власності територіальних громад Вінницької області, і вирішувати їх потрібно сьогодні, керуючись нормами чинного законодавства.

Андрій Маркевич та Віталій Болховітін розповіли про основні аспекти обговорення проєктів документів законодавства про передачу в оренду державного та комунального майна, а також про особливості послуг з технічної підготовки та проведення біржових торгів (аукціонів).

По завершенню робочої наради були напрацьовані рекомендації для подальшого використання в роботі. Зокрема, необхідно довести до відома всіх орендодавців/балансоутримувачів майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області, інформацію про введення в дію з 1 лютого 2020 року Закону України «Про оренду державного та комунального майна»; рекомендувати їм здійснювати моніторинг інформації щодо введення в дію постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна»; також рекомендувати визначитись із переліком посадових осіб (установи, закладу, організації, підприємства), які відповідатимуть за організацію та проведення заходів щодо передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області згідно з вимогами чинного законодавства.

Повернутись Створено: 7 лютого 2020 року, 16:43 Переглядів: 479

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація