Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В обласній Раді журналісти розмістили свої художні патріотичні роботи Роздрукувати

Першу в Україні власну виставку картин на тему: «Патріотизм очима журналістів» створили до Дня незалежності України вінницькі медійники. Художні роботи 10-ти представників регіональної преси розміщено на першому поверсі адмінбудівлі  обласної Ради по вулиці Соборній, 70. Виставка триватиме до  27 серпня 2017 року.

- Мені сподобалась ідея! Багато позитиву, журналісти доклали зусиль, щоб роботи були різнопланові за концепцією. Звісно, професійну майстерність варто вдосконалювати і для багатьох - це можливість доторкнутись до мистецтва, гарний шанс і, можливо, старт у новому напрямі розвитку. Автори, малюючи картини, отримували насолоду – це відчувається. Тематична журналістська виставка – гарний приклад для інших, - прокоментував один із перших відвідувачів, народний художник України Володимир Козюк.

Професійних художників серед представників преси немає, але їхні картини маслом вийшли чуттєві і з підтекстом - промовиста ілюстрація сформованого за 26 років незалежності України почуття патріотизму у молоді. Так, у представника ГО «Вінницька обласна громадська організація «Агенція журналістських розслідувань» Юлії Короцінської патріотизм втілився у «Третє око четвертої влади», у волонтерки ГО «СПІНОЗА» Олени Суходоєвої - завзята «Подоляночка» крутить квадратні колеса велосипеду, стажерка газети «Вінниччина» Альона Шпичка намалювала «Вірність», а тележурналістка телеканалу «Доба» Тетяна Довгань «виростила» на полотні «Квітку», майстер пера сайту «Інформаційна Вінниччина» Катерина Мацієнко перевтілилась у майстра пензля, «проклавши» свою «Дорогу», журналіст «Першого радіо вінницької громади» Зорина Гаджук запевняє: «Україна в мені», підтримав колежанку і студент ВНПУ Олександр Титко – його персонажі стверджують: «Патріотизм – це ми!» З-поміж робіт виділяється робота Микити Панасенко - журналіста газети «RIA» та сайту «20 хвилин» - автор «Спокути» вдався до алегоричної профілактики корупції у країні. Натомість журналіст cайту «Власно» Тетяна Щербатюк побачила в Україні «Вершницю, що мчить у мрію». А Наталія Журбенко пропонує усім поціновувачам журналістського живопису присісти у віртуальне патріотичне крісло і зробити свій внесок у розвиток держави.

- Маємо шанс оцінити таланти наших журналістів у різних проявах. Роботи цінні й тим, що кожен автор представляв редакційний колектив. Подібні проекти реалістичні, адже можемо побачити бачення світу і філософію життя тих, хто формує інформаційний простір. Картини емоційні, барвисті, чуттєві, не має повторів ні за концепцією, ні за стилем виконання і - єдині у творчому пориві розуміння значення патріотизму для країни, - прокоментував відвідувач виставки, депутат обласної Ради, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Втілити «патріотизм» на картині представникам вінницьких редакцій допомагали художниці студії «АкВарель» Валерія Савицька і Тетяна Кошелевська.

Оглянувши виставку, депутат Вінницької обласної Ради, Людмила Щербаківська запропонувала колегам перейняти досвід і створити депутатську художню виставку.

- Можливо, варто організувати таку виставку для депутатів обласної Ради? Журналісти, зазвичай, те, що думають – пишуть, а тут ще й креативно втілили у малюнках серйозну тему – є чому повчитись.  Мою увагу привернула картина «Крісло»: присядь, подумай і зроби – залиш спогади про свої добрі справи для країни. Нашим депутатам варто запропонувати тему миру – конфлікт триває, виснажуючи країну.

Оригінальні картини продаються. Придбати їх можна, зателефонувавши автору картини, надавши можливість журналісту реалізувати власні бажання: дехто хоче купити фотоапарат, хтось має сплатити кредит за ноутбук, є бажаючі допомогти соціально вразливим дітям та підтримати іншу людину, яка опинилась у скрутних обставинах. Телефони для контактів і опис концепції картини розміщено поряд із полотнами.  

Проект, що реалізує громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА», відбувається за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. Виставку картин журналістів до Дня Незалежності України допомогли оформити працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Повернутись Створено: 22 серпня 2017 року, 15:13 Переглядів: 733

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація