9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В обласній Раді змінено алгоритм реєстрації електронних петицій Роздрукувати

Сьогодні депутатським корпусом обласної Ради внесено зміни до порядку розгляду електронної петиції. Це рішення прийняли більшістю – 55 голосами під час засідання 37 чергової сесії обласної Ради.

До розгляду депутатського корпусу було запропоновано проект рішення «Зміни та доповнення до Положення Вінницької обласної Ради про порядок розгляду електронної петиції, затвердженого рішенням 3 сесії обласної Ради 7 скликання від 16 грудня 2015 року № 24».

Задля унеможливлення будь-яких несанкційних впливів у процесі подання електронної петиції запропоновано розробити алгоритм реєстрації автора петиції за допомогою електронної системи банківської ідентифікації, так званого BankID, або електронного цифрового підпису. Зокрема, громадяни, які бажають висловити свою позицію щодо електронної петиції шляхом її електронного підписання, реєструються на веб-сайті Петицій за допомогою ВапкГО або ЕЦП. Веб-сайт Петицій при зборі підписів на підтримку електронної петиції забезпечує:

- безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

- електронну реєстрацію громадян для підписання електронної петиції;

- недопущення автоматичного введення інформації, зокрема, підписання електронної петиції, без участі громадянина;

- фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

Також в рішенні йдеться про те, щоб в пункт 3 про Положення викласти в новій редакції, а саме: «Електронна петиція повинна стосуватися питань, які відносяться до повноважень та компетенції Вінницької обласної Ради. Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; заклики до вчинення терористичних актів; посягання на права і свободи людини; інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб; матеріали та вислови, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг. Повторні та однакові за змістом електронні петиції, збір підписів за підтримку яких вже триває, не оприлюднюються. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції».

 До цього рішення електронну петицію до обласної Ради, як інструмент колективного звернення, могла подавати особа навіть з фіктивних електронних адрес.

Повернутись Створено: 5 березня 2019 року, 16:52
Оновлено: 5 березня 2019 року, 16:54
Переглядів: 564

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація