Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

В області фіксується підвищення середньої заробітної плати Роздрукувати

Майже на сімсот мільйонів гривень зросли надходження до місцевих бюджетів Вінниччини впродовж першого півріччя 2019-го, порівняно із відповідним періодом минулого року. Про це повідомили у Департаменті фінансів облдержадміністрації. За словами директора Департаменту Миколи Копачевського, надходження коштів перевиконано у розрізі усіх бюджетів.

Він зазначає, найбільше грошей додали у скарбничку місцеві бюджети. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, вони додатково надбали 686,9 млн грн, або збільшили надходження на 19,3%. Більше, ніж торік, мають грошей міста обласного і районного значення, об’єднані територіальні громади, райони, селища та села. Зросли надходження і до обласного кошторису.

– Додаткові кошти – це результат активізації роботи більшості галузей економіки області, – стверджують фінансисти. – Особливо АПК, переробної і харчової промисловості. Нові робочі місця сприяли зростанню надходжень податку з фізичних осіб. Бюджетна децентралізація дала можливість отримувати більше коштів об’єднаним територіальним громадам. Плата за оренду землі – ще одне важливе джерело отримання грошей, особливо для бюджетів селищних і сільських рад.

Ми попросили прокоментувати ситуацію з обласним бюджетом голову постійної комісії обласної Ради з питань з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура.

– Підсумки виконання обласного бюджету за сім місяців цього року становить 100,9%, – каже Генадій Мазур. – З усіх місцевих бюджетів темп приросту – один із найгірших показників. В обласному бюджеті 86% становить податок з доходів фізичних осіб. Тож, якщо брати відповідно до цього ж періоду минулого року, темп приросту цього податку становить майже 23%. На це вплинуло і зростання мінімальної заробітної плати, також вплинули заходи, що стосуються детинізації заробітної плати у, так званих, конвертах та збільшення орендної плати за паї, середня виплата яких станом на 1 серпня становить у Вінницькій області 8,4% від нормативно-грошової оцінки земель. А також на це впливає ціла низка інших чинників.

Посадовець зазначає, що нині спостерігаємо збільшення заробітної плати, зокрема і в аграрному секторі економіки. Станом на 1 серпня вона становить 9 тисяч 600 гривень.

– Якщо ми досягнемо рівня зарплатні в межах 600 доларів в середньому по Україні, то можна спрогнозувати – нам вдасться зменшити відтік кадрів і робочої сили за межі території нашої країни, ­– каже Геннадій Мазур.

У процесі впровадження реформи децентралізації спостерігаємо значне зростання бюджету Вінницької області у порівнянні з обласним бюджетом, як повідомив голова постійної комісії обласної Ради з питань з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.

– Доходи обласного бюджету в системі бюджету Вінницької області зменшуються, – каже він. – Тобто іде перетікання фінансових ресурсів на місцеві рівні. Це стосується обсягу надходження платежів до бюджету. В обласному бюджеті фонд розвитку практично відсутній, ми можемо його фінансувати лише із понадпланових надходжень, що не говорить про бюджети базового рівня і бюджети міст обласного значення, бюджети об’єднаних територіальних громад, де можливості значно більші, аніж у обласного бюджету.

Повернутись Створено: 9 серпня 2019 року, 16:06 Переглядів: 345

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація