Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В області вирішують резонансну справу щодо Тростянецького спиртзаводу Роздрукувати

Акції протесту у Тростянці тривають уже кілька місяців. Цього разу жителі селища дужче розлютилися, погрожуючи радикальними діями. Аби примирити громаду Тростянця з керівництвом місцевого спиртового заводу, представники обласної та селищної влади домовилися про повне обстеження речовин, які знаходяться на полях фільтрації за райцентром.

Нагадаємо, вранці 6 вересня жителі Тростянця перекрили дорогу, яка веде з райцентру до Ладижина. Більше того, вони попереджали про те, що збираються власноруч демонтувати трубу з місцевого спитзаводу до бардополів (спеціальних полів фільтрації, куди зливають промислові відходи) через те, що не бачать інших шляхів зупинити екологічну катастрофу місцевого масштабу.

На ситуацію у селищі своєї малої батьківщини відреагував і заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. Він написав у себе на сторінці у Фейсбук: «Знову у тростянчан луснуло терпіння. Люди втомилися від смороду. Сьогодні жителі перекрили дорогу, погрожуючи демонтувати трубу від спиртзаводу до бардополів. Відходи підприємства знищують екологію, отруюють людей, не дають нормально жити. А тростянчан з боку власників спиртзаводу досі не почули».

Днями в облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ситуації, пов’язаної з діяльністю державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» та вжиття заходів за наслідками. Мова, зокрема, йшла про забруднення повітря атмосферними викидами з бардополів спиртзаводу.

Спеціалісти обласних управлінь Держпродспоживслужби, Державної екологічної інспекції, експертно-криміналістичного центру, департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, державної установи «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» та головного управління Національної поліції у Вінницькій області обговорили проблемні питання діяльності підприємства та визначили порядок спільних дій задля вирішення ситуації та зняття соціальної напруги в селищі.

– Проблематика діяльності цього підприємства залишається актуальною, а її розв'язання є першочерговим, – повідомив Ігор Івасюк. Оскільки між громадою селища і керівництвом заводу не вдалося досягти компромісу, обласна державна адміністрація разом із екологами прагне знайти законні шляхи для того, щоб припинити забруднювати повітря та наражати життя людей на небезпеку. Обласна влада не стоїть осторонь. Ми – на боці мешканців, однак маємо діяти в рамках визначеного законодавства. Єдине, що в наших силах – це спонукати державні органи приймати рішення якомога швидше. Наразі тривають слідчі дії. Справа знаходиться на контролі Генеральної прокуратури України. 18 вересня відбудеться чергове засідання суду щодо відкликання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів.

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, поля фільтрації ДП «Тростянецький спиртзавод» розташовані неподалік селища на площі понад 40 гектарів. Через відсутність належної очистки викидів із бардополів, відходи від виробництва призводять до забруднення атмосферного повітря та несприятливих наслідків для здоров′я громадян. Зокрема, йдеться про перевищення допустимих норм концентрації парів сірководню (H2S) та оксиду вуглецю (СО) в атмосфері, що у півтора-два рази перевищує нормативні показники.

– Підприємством наразі не забезпечено здійснення лабораторного контролю за якісним станом підземних вод зі спостережувальних свердловин в районах бардополів. Зі слів керівництва заводу, підприємство наразі не здійснює виробничу діяльність, – повідомив Микола Ткачук.

За підсумками засідання, прийнято рішення та підготовлено листи від імені обласної державної адміністрації до державного підприємства «Інститут екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя» із проханням здійснити додаткове дослідження викидів у атмосферне повітря від бардополів, оскільки у Вінницькій області відсутня сертифікована лабораторія для проведення замірів забруднюючих речовин, що виділяються у процесі бродіння стоків на бардополях.

Повернутись Створено: 11 вересня 2019 року, 16:42 Переглядів: 572

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація