9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В Погребищенському районі поліція затримала браконьєрів, які знищували цінні породи дерев Роздрукувати

В ніч з 7 на 8 лютого в селі Сніжна Погребищенського району поліцейські затримали браконьєрів, які займалися незаконною вирубкою дубів. Відтак, директор обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець здійснив інспекційний виїзд на місце злочину. Під час затримання поліцейськими було зафіксовано четверо злочинців, але по факту затримання вдалося затримати лише двох, інші втекли. Як повідомили працівники поліції, браконьєрами виявилися жителі Рівненської та Київської областей. Не виключають також той факт, що до цього злочину можуть бути причетні і місцеві жителі. Але  з цим фактами буде розбиратися слідство, повідомили працівники Погребищенського лісового господарства.  

– На жаль, в цьому лісі часто спостерігаються подібні злочини, адже він знаходиться  найдальше від районного центру та найближчого села, і не завжди вдається спіймати зловмисників, – сказав директор дочірнього підприємства «Погребищенський райагроліс» лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Олександр Килівник. – Цієї ночі зрубали дев’ять дубів цінної породи. Середній вік кожного дерева близько 80 років.

Зрубані дерева злочинці вивозили на автомобілі марки «Mersedes Sprinter» білого кольору з номерним знаком Рівненської області. Дерева зрубували таким чином, щоб утворити колоди, які було би зручно помістити в автомобіль. Середня довжина кожної колоди від 1 м до 1,5 м, діаметр в середньому – 60 см, а вага – близько 500 кг. Всього таких колод було виявлено 11 штук, які зловмисники під час втечі від поліції викидали із машини, аби перешкодити руху поліцейського авто. Окрім колод браконьєри викидали також пилки та інший інвентар, за допомогою якого здійснювали злочин. Втікали в бік Київської області, адже ліс розташований на межі між Сквирським районом Київської області та Погребищем.  

Дерев’яні колоди, які зловмисники викидали із машини, будуть на тимчасовому зберіганні, як речовий доказ, у «Погребищенському райагролісі». Залишки, що залишилися від знищених дерев передадуть згідно акту прийому-передачі для подальшої переробки та реалізації.

– Завдячуючи лісовій охороні, поліції Погребищенського району, Сквирського району Київської області вдалося затримати порушників, – розповів Анатолій Іванець. – З усіма подробицями злочину буде розбиратися слідство, суд винесе вирок та призначить покарання за нанесену шкоду лісовому господарству.

Анатолій Васильович зауважив, що середня ціна однієї колоди становить 30 000 гривень, через що часто для любителів легкої наживи, ліс є великою спокусою.

– Ситуація охорони лісових насаджень ускладнюється тим, що навантаження на одного нашого працівника лісової охорони приблизно 500-600 га на одну людину, тобто за площею це приблизно 2-3 сільських ради, – зауважив Анатолій Іванець. – Зараз досить потужна техніка, мобільні засоби зв’язку, а також зловмисники використовують глушники на бензопилу, роботу якої майже не чути, і все це дуже ускладнює роботу з припинення браконьєрської вирубки лісів. 

Слідчий Погребищенського відділення Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Сергій Мельничук зазначив, що затриманим інкримінують ст.246 ч. 2 Кримінального кодексу України. Наразі ведуться слідчі дії, всі деталі з цього розслідування поки що не розголошуються.

Повернутись Створено: 9 лютого 2018 року, 12:07 Переглядів: 884

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація