9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

В рамках реалізації проекту «Академія управління територією» підписано Меморандум про співпрацю Роздрукувати

Сьогодні, 28 лютого, в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Агенцією регіонального розвитку Вінницької області, Вінницьким регіональним відділенням Асоціації міст України, Центром розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області, Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів області.

Учасниками зустрічі стали голова обласної Ради Анатолій Олійник, виконувач обов’язків директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк, керівник Секретаріату Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, представник регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов, експерт-директор Офісу реформ у Вінницькій області, член правління Всеукраїнської громадянської мережі ОПОРА Олег Левченко.

Про мету і цілі проекту у вступному слові поінформувала директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів області, кандидат історичних наук Тетяна Пашиніна.

- Об’єднані територіальні громади отримують нині фінансову, ресурсну, управлінську незалежність, - зазначила Тетяна Пашиніна. - Обравши свій індивідуальний шлях розвитку місцевого самоврядування, ми вивчаємо і використовуємо досвід тих країн, які вже цей шлях пройшли. Тож є ціла ряд низка організацій, які можуть вам підставити плече – допомагати, навчати, тому ми вирішили скоординувати їхню роботу задля спільної мети.

- Ми стали на шлях, на який вже намагалися стати неодноразово, - зауважив Анатолій Олійник. – Одним із найяскравіших прикладів була спроба у 2005 році впровадження, так званої, адміністративно-територіальної реформи Романа Безсмертного. Я пам’ятаю, як громадою тоді сприймалася запропонована реформа, і що ми маємо зараз – цей процес природньо визрівав і, як результат,  сьогодні є 366 об’єднаних територіальних громад в Україні, у Вінницькій області - 21 об’єднана громада.

Також Анатолій Дмитроич зазначив, що сьогодні окремі країни Європи, країни-партнери, США високо оцінюють кроки України щодо реформ, які відбуваються.

- Стосовно області - ми робимо кроки, які дають можливівсть бути зрозумілими для міжнародних партнерів та для інвесторів, - наголосив голова обласної Ради. - Одним із таких кроків було створення Агенції регіогального розвитку та активізація роботи Асоціації органів міцевого саворядування.

- Глибоко переконаний, що наша Академія буде мати креативні ідеї, буде продовжувати переймати досвід в закордонних колег та  навчатися в колег-українців.

ідписання Меморандуму стало результатом реалізації проекту «Академія управління територією», в рамках якого між Вінницькою обласною Радою, Вінницькою облдержадміністрацією, Центром перепідготовки кадрів та Фондом Ганса Зайделя було підписано договір  про співпрацю.

Відтак,  укладення договору дозволило в 2015 році реалізувати проект «Сталий розвиток малих міст Вінницької області», за результатами якого самоврядці області в червні 2015 року з навчальним візитом відвідали місто Кемптен (Баварія). У 2016 році проведено проект «Розвиток місцевих ініціатив в територіальних громадах Вінницької області», за підсумками  якого керівники самоврядних органів влади області в березні цього року  відвідають  місто Дінкєльсбюль (Німеччина). Інша група учасників проекту з 14 по 18 травня поточного року відвідає навчальний семінар в Івано-Франівській області.

Повернутись Створено: 28 лютого 2017 року, 16:24 Переглядів: 738

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація