Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

В розслідуваннях Антикорупційного бюро фігурує 33 державних підприємства Роздрукувати

«Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні»  - під такою назвою у сесійній залі Верховної Ради України пройшли парламентські слухання. У них взяли участь народні депутати, керівники антикорупційних органів голова НАБУ Артем Ситник, голова НАЗК Наталія Корчак, голова парламентського комітету з питань запобігання корупції Єгор Соболєв, інші народні депутати, представники громадськості. Від обласної Ради на парламентських слуханнях був присутнім заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігор Хміль.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, відкриваючи слухання, висловила думку, що шлях до подолання корупції в Україні буде ще дуже довгий, бо супротив величезний. 

- Держава, органи державної влади були засновані на корупційних схемах, — сказала Оксана Сироїд. — І пройде не одне покоління, поки буде створено нові правила та нову культуру.

У своїй 15-хвилинній доповіді директор НАБУ Артем Ситник навів приклади корупційних схем на державних підприємствах, які шокують навіть детективів НАБУ. За його словами, зараз в розслідуваннях НАБУ фігурують 33 державні підприємства, десять з них – в ТОП сотні держпідприємств України. Сума збитків, яка встановлена в цих розслідуваннях складає 80 млрд. грн. Це те, що було вкрадено вже після Революції Гідності. Це та сума, яка перевищує суму траншів з МВФ. І це те, що фінансує політичну корупцію.

Голова парламентського комітету з питань протидії корупції Єгор Соболєв зазначив, що відкриті декларації посадовців – це плюс. Але цього року перед комітетом стоїть першочергове завдання добитися того, щоб задекларовані статки, доходи, витрати і власність стали основою відповідальності, якої зараз немає. Ще одне завдання - це домогтися від НАЗК такої роботи, якої від нього очікують платники податків, – гідно і професійно перевірити декларації вищих посадовців.

Інші виступаючі розповіли про кричущі випадки корупції на місцях, про те, що ті, хто реально намагається її долати, стають жертвами фізичної розправи. Про таке розповів заступник голови Херсонської обласної ради В. Зеленчук. Про те, що суди стоять на боці суб’єктів незаконної приватизації і виносять рішення на користь клановості, олігархату і грошей, а не людей, повідомив представник Львівської області В. Дедишин. Про необхідність створення антикорупційного суду, де суддів обиратимуть за новою системою,  говорив В. Шабунін, О. Дрік, О. Осуховський та інші спікери антикорупційних парламентських слухань.

- Парламентські слухання демонструють, що в Україні чимало людей вже сприймають корупцію як ганебне суспільне явище, не менш важливим є й те, що у політичній еліті таких людей з кожним роком стає все більше, і це дає надію, що корупція все ж таки перестане бути нормою життя як на політичному, так і на побутовому рівні, — зазначив депутат обласної Ради Ігор Хміль.

Повернутись Створено: 25 травня 2017 року, 15:55 Переглядів: 549

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація