Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

В Україні лише 4 області прийняли рішення про створення Агенцій регіонального розвитку. Вінниччина - перша Роздрукувати

Про це під час селекторної наради з обласними державними адміністраціями повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

12 травня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України провело селекторну нараду щодо стану утворення Агенцій та підготовки проектів розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад. В нараді взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода зазначив, що  створення Агенцій регіонального розвитку є продовженням реформ  у сфері регіонального розвитку.

Директор Департаменту регіонального розвитку Міністерства Олена Кучеренко говорила про те, що Агенції стануть центрами для формування офісів для проведення децентралізації реформ місцевого самоврядування.

Чотири  регіони України вже прийняли рішення про створення Агенцій і Вінницька область була першою, депутати якої проголосували про її започаткування. У чотирьох областях вже готові прийняти таке рішення. А от у 16 регіонах ще навіть не починали підготовчу роботу.

Експерт міністерства Анатолій Ткачук звернув увагу на те, що Агенції повинні бути аполітичним і стабільними.

– Зміна керівництва в області не повинна впливати на роботу Агенції або навіть припиняти її, – сказав Анатолій Федорович. -  Агенція працює в інтересах третіх осіб, а не засновників.  І наглядова рада має складатись з людей, до яких є довіра суспільства.

Голова обласної Ради повідомив, що Вінницька Агенція після 18 травня  проведе збори засновників і передасть документи на реєстрацію. Таким чином Вінниччина стане першою областю, де почне свою діяльність Агенція регіонального розвитку.

- Є розпорядження голови  облдержадміністрації, є рішення Асоціації органів місцевого самоврядування, днями надійде рішення про вступ до складу співзасновників вищих навчальних закладів, - сказав Анатолій Дмитрович. - В рамках створення Агенції і підготовки  до установчих зборів ми вже вивчаємо досвід іноземних партнерів з Польщі та Італії. Виходимо на підписання договорів нашої Агенції з  агенціями інших країн. І Міністерство регіонального розвитку  має бути тією державною установою, яка була б  зацікавлена, щоб Агенції працювали так, як працюють подібні інституції за кордоном. 

Також Анатолій Олійник вніс пропозицію, щоб у Міністерстві була відповідальна особа, яка б консультувала  регіони в період створення Агенцій регіонального розвитку. Перший заступник міністра В’ячеслав Негода прийняв пропозицію і пообіцяв створити подібний консультаційний центр при міністерстві.

 

Повернутись Створено: 13 травня 2016 року, 12:20 Переглядів: 896

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація