Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

В Україні лише 4 області прийняли рішення про створення Агенцій регіонального розвитку. Вінниччина - перша Роздрукувати

Про це під час селекторної наради з обласними державними адміністраціями повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

12 травня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України провело селекторну нараду щодо стану утворення Агенцій та підготовки проектів розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад. В нараді взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку В’ячеслав Негода зазначив, що  створення Агенцій регіонального розвитку є продовженням реформ  у сфері регіонального розвитку.

Директор Департаменту регіонального розвитку Міністерства Олена Кучеренко говорила про те, що Агенції стануть центрами для формування офісів для проведення децентралізації реформ місцевого самоврядування.

Чотири  регіони України вже прийняли рішення про створення Агенцій і Вінницька область була першою, депутати якої проголосували про її започаткування. У чотирьох областях вже готові прийняти таке рішення. А от у 16 регіонах ще навіть не починали підготовчу роботу.

Експерт міністерства Анатолій Ткачук звернув увагу на те, що Агенції повинні бути аполітичним і стабільними.

– Зміна керівництва в області не повинна впливати на роботу Агенції або навіть припиняти її, – сказав Анатолій Федорович. -  Агенція працює в інтересах третіх осіб, а не засновників.  І наглядова рада має складатись з людей, до яких є довіра суспільства.

Голова обласної Ради повідомив, що Вінницька Агенція після 18 травня  проведе збори засновників і передасть документи на реєстрацію. Таким чином Вінниччина стане першою областю, де почне свою діяльність Агенція регіонального розвитку.

- Є розпорядження голови  облдержадміністрації, є рішення Асоціації органів місцевого самоврядування, днями надійде рішення про вступ до складу співзасновників вищих навчальних закладів, - сказав Анатолій Дмитрович. - В рамках створення Агенції і підготовки  до установчих зборів ми вже вивчаємо досвід іноземних партнерів з Польщі та Італії. Виходимо на підписання договорів нашої Агенції з  агенціями інших країн. І Міністерство регіонального розвитку  має бути тією державною установою, яка була б  зацікавлена, щоб Агенції працювали так, як працюють подібні інституції за кордоном. 

Також Анатолій Олійник вніс пропозицію, щоб у Міністерстві була відповідальна особа, яка б консультувала  регіони в період створення Агенцій регіонального розвитку. Перший заступник міністра В’ячеслав Негода прийняв пропозицію і пообіцяв створити подібний консультаційний центр при міністерстві.

 

Повернутись Створено: 13 травня 2016 року, 12:20 Переглядів: 863

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація