24 липня в Україні 62 823 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 1571 летальний, 34 886 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 972 нові випадки. Загалом проведено 937 006 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 886 пацієнтів.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
Вінницька область – 2462 випадки;
Волинська область – 3446 випадків;
Дніпропетровська область – 1302 випадки;
Донецька область – 830 випадків;
Житомирська область – 1670 випадків;
Закарпатська область – 4706 випадків;
Запорізька область – 712 випадків;
Івано-Франківська область – 3852 випадки;
Кіровоградська область – 689 випадків;
м. Київ – 7396 випадків;
Київська область – 3421 випадок;
Львівська область – 8588 випадків;
Луганська область – 118 випадків;
Миколаївська область – 536 випадків;
Одеська область – 2749 випадків;
Полтавська область – 378 випадок;
Рівненська область – 5399 випадків;
Сумська область – 397 випадків;
Тернопільська область – 2604 випадки;
Харківська область – 3277 випадків;
Херсонська область – 218 випадків;
Хмельницька область – 1021 випадок;
Чернівецька область – 5485 випадків;
Черкаська область – 888 випадків;
Чернігівська область – 679 випадків.
Найбільше нових випадків інфікування коронавірусом зафіксовано у Львівській області (126), Києві (118), Рівненській (96), Івано-Франківській (87), Харківській (74), Закарпатській (65), Одеській (58) і Тернопільській (56) областях.
Уряд на засіданні прийняв рішення продовжити дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Зокрема, залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах – встановлюватиметься зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. При визначенні рівня враховуватимуться такі показники: заповненість лікарняних ліжок, визначених для госпіталізації пацієнтів із COVID-19, не більше 50%, середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА на 100 тис. населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 та показник динаміки зростання випадків інфікування коронавірусом.
Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли п’ять днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Рішення про перехід з однієї зони в іншу прийматиме Національна комісія ТЕБ та НС. Це дозволить виключити будь-які зловживання на рівні місцевих органів влади, особливо перед місцевими виборами, що заплановані на осінь. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи «зелений». Серед обов’язкових вимог – носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. м, заповненість кінотеатрів – не більш ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. Найбільш жорсткий карантин діятиме в «червоній зоні».
Приймаючи рішення про продовження карантину та встановлюючи правила його дії, уряд шукає баланс між карантинними заходами і забезпеченням комфортного життя громадян. МОЗ закликає українців дотримуватися основних правил профілактики поширення коронавірусної інфекції.
В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умови дотримання низки карантинних вимог. Вони затверджені відповідним рішенням головного державного санітарного лікаря України. Основними вимогами при залученні глядачів є: заповнення секторів стадіону глядачами не більш ніж на 25 відсотків, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході. Таке рішення було прийняте у відповідь на звернення Української асоціації футболу та вболівальників. Воно враховує досвід європейських країн.
Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється за допомогою мобільного додатка «Дій вдома». В будь-який час доби від особи, що перебуває на самоізоляції, додаток може запросити фото, яке підтверджує дотримання режиму, та геолокацію мобільного телефону в момент фотографування. У разі невідповідності геолокації або фотографії за допомогою мобільного додатка до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення умов самоізоляції.
Ознайомитися з переліком лабораторій, що проводять ПЛР-тестування, можна на офіційному сайті МОЗ у категорії «громадянам». Також отримати цю інформацію можливо, зателефонувавши на гарячу лінію міністерства.
Стежте за новинами у Теlegram.
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.