30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Вакцинація, зростання цін на електроенергію та наповнення бюджетів – основні виклики у ІІ півріччі Роздрукувати

Якими були для Вінниччини перші півроку 2021-го?  Про це сьогодні говорили  на засіданні колегії облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за перше півріччя 2021 року».  Приїхали на обговорення нагальних проблем області понад 100 осіб – керівники силових структур області, голови райдержадміністрацій та райрад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних департаментів, управлінь та установ, депутати обласної Ради.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що сьогодні є проблеми з наповненням обласного і місцевих бюджетів.

– За І півріччя маємо невиконання обласного бюджету. Тільки з ПДФО обласний бюджет недоотримав 37,3 мільйона гривень. Водночас по місцевих бюджетах, бюджетах громад маємо перевиконання, в тому числі із того ж ПДФО, – зазначив Вячеслав Соколовий.  – Можливо, це неправильне планування? Сподіваємося, що на сьогоднішньому засіданні почуємо відповідь на це питання. Тут присутні фахівці – люди, які відповідають за ці напрями роботи – тож, дуже хочеться почути не тільки констатацію факту, а й причини, чому це відбувається, а також шляхи виправлення цієї ситуації у наступному півріччі.

Ще одне важливе питання, якого торкнувся очільник найвищого самоврядного органу області – дотація із державного бюджету на заклади освіти та охорони здоров’я.

– В поточному році обсяг цієї дотації в сумі 250,1 млн грн у повному обсязі розподілений на обласний бюджет, – повідомив Вячеслав Соколовий. – Чи є перспективи виділення з державного бюджету додаткового обсягу дотації на здійснення переданих видатків  із державного бюджету з утримання закладів освіти та охорони здоров’я і чи заверталась адміністрація з цим питанням до Кабінету Міністрів України?

Щодо цих питань доповідали директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, який розповів присутнім про підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2021 та начальник Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Микола Суржиков, який повідомив про виклики виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2021 року та шляхи для досягнення  поставлених завдань.

– Ковід нікуди не дівся. І тут важливо знати, наскільки наші медичні заклади готові до нової хвилі. Які заклади є проблемними у питанні забезпечення киснем?  Які заходи вживаються департаментом? У яких медичних закладах проблеми із укладанням із НСЗУ угод по «ковідних пакетах»? Якщо такі є – то які причини і головне, шляхи їх вирішення, – запитав голова обласної Ради.

Про Забезпеченість системи охорони здоров’я протидії захворюваності на COVID-19, захист населення від короновірусної інфекції доповіла директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.

- Відзавтра, 21 липня, у нашій країні стартує 5 хвиля вакцинації населення, коли щеплення робитимуть всім категоріям населення, – повідомила Ольга Іванівна. – Для цього кожна амбулаторія повинна мати пункти щеплень. Центри масової вакцинації мають бути у кожному районному центрі. Для мешканців невеликих населених пунктів організують підвезення людей. Усі Центри масової вакцинації  працюватимуть 7 днів на тиждень.  Паралельно з розгортанням центрів почнуть комунікаційну кампанію, щоб донести інформацію – вакцинація від коронавірусу доступна для всіх. МОЗ планує відкрити 3 300 кабінетів для щеплення по всій країні. На сьогодні  доступні для вакцинації  Moderna,  CoronaVac і Pfizer. Діють 18 центрів вакцинації: 6 у Вінниці та 12 у містах Іллінці, Жмеринка, Могилів-Подільський,  Гайсин, Тростянець, Козятин, Муровані Курилівці, Теплик, Тиврів, Немирів, Бар, Хмільник. На етапі відкриття – у Томашполі, Липовці і Немирові. Найбільше щеплень зроблено у Вінницькому Центрі ПМСД №3 та у Калинівському МЦ ПМСД – понад 11 тисяч. Найменше – у Чечельницькому, Глуховецькому та Вендичанському центрах – менше 1000.

Крім того Ольга Задорожна зазначила, що Вінниччина знаходиться на 5 місці в Україні за рівнем вакцинації населення.

На завершення учасники зустрічі визначили основі напрями, з якими Вінниччина житиме у ІІ півріччі. Це – максимальна вакцинація населення та підготовка до наступної хвилі пандемії, забезпечення наповнення бюджетів всіх рівнів, заявлене зростання цін на енергоносії,  вплив зростання цін на світових ринках сільськогосподарської продукції на внутрішній споживчий ринок.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 20 липня 2021 року, 16:29 Переглядів: 137

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація