9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Валерій Скрипченко: «Вимагаємо знайти причетних у розкраданні освітніх субвенцій на Вінниччині» Роздрукувати

«20 грудня на черговій сесії Вінницької обласної Ради депутати від ВО "Свобода" наполягали на заслуханні звіту директора Департаменту освіти Вінницької ОДА щодо розкрадання коштів обласного бюджету на придбання комп'ютерної техніки в школах Вінниччини.

Перед затвердженням обласного бюджету на 2017 рік депутати-свободівці наполягали заслухати звіт директора Департаменту освіти Вінницької ОДА Ігоря Івасюка. Депутати-свободівці хотіли дізнатися, на якому етапі перебуває службове розслідування робочої групи щодо закупівель за завищеними цінами комп'ютерної техніки шкільним закладам Хмільницького, Барського, Жмеринського, Чернівецького, Мурованокуриловецького, Тростянецького та Тульчинського районів.

Валерій Скрипченко від імени ВО "Свободи" прокоментував: "Два місяці тому ми надіслали запити до райдержадміністрацій, щоби дізнатися, як витрачалися субвенції на місцях. З першої відповіді на запит від Жмеринської РДА стало очевидним, що закуповують техніку за завищеними цінами. Вирішивши пересвідчитись, що немає ніяких помилок в технічних характеристиках і цінах, особисто відвідали школи в райцентрах. Як виявилось, у Мурованих Курилівцях у магазині по сусідству з райдержадміністрацією ноутбук коштує удвічі дешевше від оплаченого з бюджету. Ми попросили показати документи на купівлю комп'ютерної техніки у місцевому відділі освіти. Його керівник показав нам комерційну пропозицію на ноутбук за 10 тис. грн. і накладну на купівлю такого ж ноутбуку за 16 тис. грн. Різниця між пропозицією і фактично витраченими грошима є чималою.

Ця корупційна схема не змінювалася та залишилася від попередньої влади. Субвенцію на закупівлю комп'ютерної та оргтехніки здійснюється через конкретних підприємців. Координацію дій здійснює одна людина. На цьому етапі ми з'ясовуємо, хто це може бути. Саме цікаве, те що половину ноутбуків, за які заплатили з місцевого бюджету, так і не доставлено до шкіл.

У одного з директорів шкіл я запитав: "Як же ви підписалися під цим актом?" А він мені каже, що не підписувався, а це зробив учитель інформатики. Той теж відмовився від свого підпису. Виявляється, підписи на відомості про отримання, сфальсифіковані. Складені відповідні акти. Тому поки ці ділки на посадах, за бюджет 2017 року голосувати не можна".

Після виступу Валерія Скрипченка депутати підтримали пропозицію щодо звіту директора Департаменту освіти Вінницькій ОДА Ігоря Івасюка.

Повернутись Створено: 27 грудня 2016 року, 14:10 Переглядів: 1437

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація