9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Важливо не втратити темп у видавництві книг серії «Моя Вінниччина» Роздрукувати

Відбулася робоча зустріч  депутата обласної Ради, голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм, заслуженого економіста України, доктора економічних наук Геннадія Мазура з головою Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, директором обласної комунальної установи "Видавничий дім "Моя Вінниччина", заслуженим журналістом України Вадимом Вітковським. Обговорювали перспективні питання подальшого співробітництва сьогодення і на наступний рік, що обіцяє бути нелегким.

– Від деяких проєктів доведеться відмовитися через фінансові труднощі, – сказав Геннадій Федорович. – Але не від обласного проекту "Моя Вінниччина", єдиного в країні, який став переможцем у номінації "Видавництво" Книги  рекордів України. Проект уже давно полюбився не лише вінничанам, але й мешканцям інших регіонів нашої держави. За ним, я вважаю, майбутнє, якщо ми хочемо виховати нового українця, патріота, який би любив Україну і боронив її в лиху годину. А це неможливо без привиття йому змалечку любові до своєї родини, до людей свого села чи міста, до людей, які жили на цій землі до нього. Тому книги серії "Моя Вінниччина" дуже необхідні.

Вадим Вітковський проінформував, що у цьому унікальному й досить амбітному довгостроковому історико-видавничому проекті – зібрати, написати і видати понад 1000 книг-історій міст, сіл і хуторів – уже побачило світ майже півсотні томів, на черзі готові до друку ще кілька десятків рукописів ("Джурин" М. Горобця, "Роївня" І. Малюти, "Кривохижанці" А. Кушніра, тритомний "Губник" І. Ткаченка, "Березівка" П. Маніленка, "Кропивна" М. Петрука та ін.), що чекають свого фінансування і видрукування.

– Важливо у цій роботі не втратити сучасного творчого темпу, бо талановиті наші автори чекають виходу своїх книжок-історій, а могли б уже запропонувати наступні історії, – зазначив Вадим Миколайович. – Скажімо, той самий Іван Ткаченко чекає виходу першого тому історії Губника, а у творчій шухляді тримає ще два томи – другий і третій, що далися йому дорогою ціною і недоспаними ночами. Історик Олександр Петренко запропонував три своїх історичних дослідження про Луку-Мелешківську і Томашпільщину. Так само хочуть побачити свої книги виданими Микола Дорош, Федір Шевчук.

– Ми розуміємо, що навіть у скруту не хлібом єдиним живе людина, –  погодився Геннадій Федорович. – Видання історій наших громад людям потрібні не менше, аніж прокладення нових водо- і газогонів, тому нехай автори пишуть далі, бюджетна допомога буде. Бо історією стає лише те, що записано пером. Все решта забувається і губиться за літами, на жаль.

На робочій зустрічі Вадим Вітковський порушив і тему святкування у наступному, 2020 році, 50-ї річниці з часу заснування Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, з якої вийшли і стали знаменитими на увесь Світ Михайло Стельмах, Євген Гуцало, Федір Маківчук, Микола Луків, Ніна Гнатюк, Олег Чорногуз, Михайло Каменюк, Микола Рябий, Володимир Яворівський. І число їх, достойників, які прославили Україну, ще дуже значне. Керівництву області й міста направлено пропозицію правління обласної письменницької організації по відзначенню у наступному році ювілею. Геннадій Мазур – поціновувач творів літератури і мистецтва, меценат і благодійник (підтримав молодого перспективного поета Сашка Ватагу зі свого депутатського округу) обіцяв вивчити спільно з вінницькими письменниками ситуацію і підготувати до розгляду на засіданні очолювальної ним комісії з питань бюджету, а також доповісти керівництву області і просити їх також допомогти майстрам слова гідно зустріти ювілей.

Повернутись Створено: 8 жовтня 2019 року, 10:11 Переглядів: 632

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація