6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Ветеранів-вінничан привітали з Днем перемоги над нацизмом Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітали ветеранів та дітей війни, що зібралися у кінотеатрі «Родина». Захисникам особисто, а також їхнім дружинам, дітям або онукам вручили Почесні грамоти Вінницької облдержадміністрації, обласної Ради та міської ради і грошові премії. В урочистій церемонії нагородження та святковому привітанні окрім ветеранів взяли участь рідні та близькі захисників.
– На жаль, вся історія людства – це історія воєн, – сказав у своєму слові голова обласної Ради Анатолій Олійник. –  Але за масштабами Друга світова війна була найбільш руйнівною з найбільшою кількістю жертв. Все що відбулось з людством – до 80 мільйонів загиблих – це те, що стосується кожного з нас. І тисячі років наш солдат, наш воїн захищав цю землю – це приклад героїзму взірець вірності присязі, відповідальності за Батьківщину, за родину, за землю. Здобути незалежність легко, зберегти – важко. Момент істини ми проходимо. І хай з нами буде Бог.

Після привітання ветеранів-вінничан відбувся концерт, урочиста хода та покладання квітів до Меморіалу Слави і Пам’ятного знаку на честь Небесної Сотні та Героїв АТО.

За оцінками експертів, серед колишніх республік Союзу РСР, а також держав світу, що були втягнуті в Другу світову війну, Україна зазнала найбільших матеріальних і людських втрат. Безпосередні прямі матеріальні збитки, завдані фашистськими окупантами народному господарству УРСР, становили 42 % усіх втрат, завданих тодішньому Союзу РСР. За час війни завойовники зруйнували в Україні 714 міст, 28 тис. сіл, понад 15 тис. промислових підприємств, 28 тис. колгоспів, 900 радгоспів, 1,3 тис. МТС, 33 тис. шкіл, середніх і вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, понад 18 тис. установ охорони здоров'я. Із музеїв УРСР було вивезено близько 40 тис. картин, експонатів, інших художніх цінностей.

Проте найтрагічніші соціальні втрати – це загибель людей у боях із ворогом, розстріляне, вивезене на каторжні роботи до фашистської Німеччини мирне населення. За оцінками вчених, демографічні втрати становили 9 млн осіб (22 % населення), із яких 3,5 млн загинули на фронтах.

Україна зробила винятково важливий внесок у перемогу держав антигітлерівської коаліції. Із 7 млн орденів і медалей, вручених солдатам і офіцерам Радянської армії, 2,5 млн одержали жителі України.

 

Повернутись Створено: 9 травня 2018 року, 13:44 Переглядів: 549

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація