Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Ветеранів-вінничан привітали з Днем перемоги над нацизмом Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітали ветеранів та дітей війни, що зібралися у кінотеатрі «Родина». Захисникам особисто, а також їхнім дружинам, дітям або онукам вручили Почесні грамоти Вінницької облдержадміністрації, обласної Ради та міської ради і грошові премії. В урочистій церемонії нагородження та святковому привітанні окрім ветеранів взяли участь рідні та близькі захисників.
– На жаль, вся історія людства – це історія воєн, – сказав у своєму слові голова обласної Ради Анатолій Олійник. –  Але за масштабами Друга світова війна була найбільш руйнівною з найбільшою кількістю жертв. Все що відбулось з людством – до 80 мільйонів загиблих – це те, що стосується кожного з нас. І тисячі років наш солдат, наш воїн захищав цю землю – це приклад героїзму взірець вірності присязі, відповідальності за Батьківщину, за родину, за землю. Здобути незалежність легко, зберегти – важко. Момент істини ми проходимо. І хай з нами буде Бог.

Після привітання ветеранів-вінничан відбувся концерт, урочиста хода та покладання квітів до Меморіалу Слави і Пам’ятного знаку на честь Небесної Сотні та Героїв АТО.

За оцінками експертів, серед колишніх республік Союзу РСР, а також держав світу, що були втягнуті в Другу світову війну, Україна зазнала найбільших матеріальних і людських втрат. Безпосередні прямі матеріальні збитки, завдані фашистськими окупантами народному господарству УРСР, становили 42 % усіх втрат, завданих тодішньому Союзу РСР. За час війни завойовники зруйнували в Україні 714 міст, 28 тис. сіл, понад 15 тис. промислових підприємств, 28 тис. колгоспів, 900 радгоспів, 1,3 тис. МТС, 33 тис. шкіл, середніх і вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, понад 18 тис. установ охорони здоров'я. Із музеїв УРСР було вивезено близько 40 тис. картин, експонатів, інших художніх цінностей.

Проте найтрагічніші соціальні втрати – це загибель людей у боях із ворогом, розстріляне, вивезене на каторжні роботи до фашистської Німеччини мирне населення. За оцінками вчених, демографічні втрати становили 9 млн осіб (22 % населення), із яких 3,5 млн загинули на фронтах.

Україна зробила винятково важливий внесок у перемогу держав антигітлерівської коаліції. Із 7 млн орденів і медалей, вручених солдатам і офіцерам Радянської армії, 2,5 млн одержали жителі України.

 

Повернутись Створено: 9 травня 2018 року, 13:44 Переглядів: 594

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація