Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Від репресій постраждало 42 тисячі вінничан Роздрукувати

18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. В цьому році  виповнюються  80-ті роковини початку масових політичних репресій. Вінничан, які потерпіли від дій радянської влади, вшанували голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович. Вони нагородили 24

членів обласного товариства колишніх політв’язнів, репресованих та їх дітей, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, членів обласної організації «Суспільна Служба України» Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради, а також міської рад.

- Ми зібрались, щоб пом’янути усіх тих, чиїми нащадками ми є, адже через кожну сім’ю пройшов терор і репресії, - сказав Анатолій Олійник. - Але сьогодні кожна держава має мати запобіжники від тоталітаризму, щоб нікому не приходила думка узурпувати владу. На жаль, територія нашої держави, наш народ  найбільше зазнали репресій. Але сьогодні кожен з нас на своєму місці має можливість зробити невеликий внесок, аби ми утвердились, як сильна цивілізована демократична держава, яка поважає думку опонента.

Протягом ХХ століття Україна зазнала важких втрат. Сталінська репресивна машина знищувала всіх, хто намагався протистояти їй. Жертвою міг стати будь-хто – селянин чи інтелігент, учитель чи інженер, робітник або науковець. Для України було встановлено обов'язкову кількість репресованих — 28100 осіб, з яких 7800 мали були засуджені до розстрілу. Не обійшли репресії і Вінниччину. Їхній пік припав на осінь 1937 та початок 1938 року, коли були затверджені нові рознарядки та збільшена квота репресованих.

Увесь світ дізнався про трагедію на Вінниччині, коли були опубліковані протоколи міжнародної комісії представників 13 європейських держав, яка працювала в 1943 році під час розкопок жертв сталінських репресій. Репресії починалися зі списків підозрюваних.  Страти у Вінниці виконувалися в подвір'ї будинку НКВС на вул. Дзержинського, а поховання жертв відбувалося в трьох місцях міста: у парку імені Горького, біля православного цвинтаря  та у фруктовому саду, який розташовувався на вулиці Підлісній. Родичам загиблих повідомляли, що арештованих засуджено до тривалих строків ув'язнення без права листування й вислано у віддалені райони колишнього Радянського Союзу.

А за даними архіву СБУ,  тільки у 1937-38 роках в Україні заарештовано 267 тис. 579 осіб, з них  - 122 тисячі розстріляно. Всього під час репресій постраждало понад 42 тисячі вінничан.

Повернутись Створено: 18 травня 2017 року, 17:00 Переглядів: 665

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація