Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Видатний диригент, Герой України Павло Муравський відійшов у вічність Роздрукувати

6 жовтня 2014 року у віці 100 років помер видатний майстер українського хорового мистецтва, народний артист України, Герой України,  уродженець Вінниччини, нагороджений Почесною відзнакою “За заслуги перед Вінниччиною” - Павло Муравський.

Україна і Вінниччина зокрема, втратили в особі Павла Муравського не тільки геніального диригента, великого майстра українського музичного і хорового мистецтва, але й патріота рідної землі, вірного сина свого народу, для якого він жив і творив пісенні та музичні шедеври. Творча спадщина Павла Муравського є неоціненним скарбом для всього українського народу.

Керівництво обласної Ради висловлює співчуття родині і близьким Павла Муравського. Хай буде вічною пам'ять про нього у серцях вдячних нащадків і земляків, а його ім’я буде вписане золотими літерами в історію українського співу і музики.  

30 липня цього року керівництво Вінницької області привітало Павла Муравського із 100-літнім ювілеєм і вручило йому Почесну відзнаку області “За заслуги перед Вінниччиною”. Детальніше читайте  за посиланням: http://www.vinrada.gov.ua/sergij-svitko-privitav-iz-stolitnim-juvileem-vidatnogo-dirigenta-i-majstra-horovogo-mistectva-pavla-muravskogo.htm.

Довідка: Павло Іванович Муравський народився 30 липня 1914 року у с. Дмитрашківка Вінницької області. Він є видатним українським хоровим диригентом і педагогом, народним артистом України, лауреатом Шевченківської премії, професором Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, почесним академіком Академії мистецтв України. Павло Муравський був художнім керівником і головним диригентом  львівського обласного хору “Трембіта”, Державної заслуженої академічної хорової капели «Думка». З 1971 р. професор Київської консерваторії.

Під керівництвом П. Муравського здійснено низку записів творів хорової літератури, зокрема - 37 творів видатного композитора Миколи Леонтовича. Видатний педагог виховав близько 1000 видатних диригентів-хормейстерів, створивши в українській музчній культурі свою школу акапельного співу — Хорову школу Муравського. Велику творчу перемогу здобув студентський хор під керівництвом Муравського на Міжнародному хоровому фестивалі в Канаді в 1993 році, виборовши перше місце серед 84 хорів з різних країн світу. Павло Муравський виконав і записав на платівки, касети і компакт-диски понад 1000 хорових творів різних авторів: Д. Бортнянського, М. Березовського,

А. Веделя, Г. Сковороди, О. Кошиця, С. Людкевича, П. Чайковського, Л. Бетховена, А. Моцарта, Дж. Верді, Г. Малера, О. Скрябіна, І. Стравінського, багатьох інших українських та зарубіжних композиторів. У 1972 р. за рекомендацією Петра Шелеста маестро Муравський записав «Шедеври української музики» (Церковна музика), а також усі хорові твори Миколи Леонтовича до 100-річного ювілею композитора. У 1985–1986 рр. працюючи за сумісництвом художнім керівником Хору Українського радіо, записав до золотого фонду десятки хорових творів. 23 березня 2009 року Указом Президента України П. І. Муравському присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави. 21 листопада 2009 року в селі Дмитрашківка з ініціативи земляків відкрито Меморіальну садибу-музей Павла Муравського.

Повернутись Створено: 7 жовтня 2014 року, 16:46 Переглядів: 1623

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація