9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулась перша нарада щодо реалізації на Вінниччині проекту будівництва сміттєпереробних заводів Роздрукувати

9 липня в обласній Раді відбулась нарада керівництва області з уповноваженими представниками компанії “Mentor Group Holdings LTD O.S.A” щодо реалізації інвестиційного і екологічного проекту “Eсoverde” зі збору, сортування і переробки твердих побутових відходів у Вінницькій області та перспективи будівництва сучасних сміттєпереробних заводів.

В нараді взяли участь: голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник,  перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, голова Калинівської районної ради Юрій Браніцький, голова Козятинської районної ради Валерій Стахов, голова Хмільницької районної ради Василь Чмелюк, голова Калинівської РДА Костянтин Васюк, голова Хмільницької РДА Євгеній Буткевич, заступник голови Козятинської РДА Ігор Джус, уповноважені представники компанії – віце-президент Вінницької торгово-промислової палати Степан Липкань та Інна Сус. Вінницька торгово-промислова палата виступила ексклюзивним представником інтересів іноземного інвестора.

На зустрічі було обговорено перспективи співпраці сторін та умови реалізації проекту “Eсoverde”. Представники інвестора повідомили, що компанія працює в Польщі і Румунії, зокрема, у м. Каліш Великопольського воєводства відкрито завод із сортування і переробки твердих побутових відходів. В ході обговорення зазначено, що відкриття заводу не потребує державних гарантій і капіталовкладень, усі кошти для будівництва заводу, вивозу, сортування і переробки сміття забезпечує інвестор, в тому  числі і для придбання обладнання, техніки, контейнерів, тощо.

Для реалізації проекту потрібна згода територіальних громад області на оренду земельних ділянок розміром 2,5-5 га під будівництво заводу терміном на 49 років. Керівники області підкреслили, що на цей момент йде мова про будівництво першого такого заводу на півночі області. Керівники Калинівського, Козятинського та Хмільницького районів перші зголосилися підтримати такий проект. Очільників Вінниччини цікавило питання кошторису проекту, його екологічної безпеки для жителів регіону і конкретні пропозиції щодо його реалізації.

- Реалізація проекту “Ековерде” дасть можливість залучити не менше 235 млн.євро іноземних інвестицій і  створити більше 2 тис. робочих місць. Головна проблема сьогодні – це екологічна проблема. Ми самотужки не можемо впоратися із цим питанням. Ми на порозі екологічної катастрофи. Кошти, що виділяються з обласного бюджету (екологічного фонду) не можуть порівнюватися із коштами іноземних інвесторів, які можуть бути залучені для вирішення цієї проблеми. Корпорація пропонує будівництво поки що одного заводу. Перший завод пропонується побудувати на півночі області в Калинівському, Козятинському або Хмільницькому районах, - сказав Сергій Свитко.

Керівники області домовилися із представниками інтересів іноземного інвестора про те, щоб якнайшвидше розпочати співпрацю, а для цього необхідно підписати протокол намірів щодо реалізації проекту, а також виявили бажання ознайомитись із роботою заводу корпорації у м. Каліш Великопольського воєводства Республіки Польща.

Нагадаємо, що раніше Сергій Свитко повідомляв про цю ініціативу, детальніше читайте тут:

http://www.vinrada.gov.ua/sergij-svitko-na-vinnichchini-vidkrivaetsya-perspektiva-pobudovi-vosmi-zavodiv-iz-sortuvannya-i-pererobki-tverdih-pobutovih-vidhodiv.htm

Повернутись Створено: 9 липня 2014 року, 17:38 Переглядів: 1356

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація