Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулась попереджувальна акція щодо блокування російських вантажівок, що рухаються транзитом по території Вінницької області Роздрукувати

15 лютого 2016 року біля приміщення обласної Ради відбувся мирний мітинг жителів Вінниччини, в якому взяли участь  патріотичні громадські організації - Обласне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Самооборона майдану», ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» у Вінницькій області, Центр волонтерської допомоги бійцям АТО Вінницького національного технічного університету, Військово- патріотичний клуб «Айдар».

Вони попросили керівництво області вжити заходів для безперешкодного проведення мирних  акцій протесту щодо заборони в’їзду  та транзиту через Вінницьку область  вантажного російського транспорту в пунктах пропуску  міста Могилів-Подільський, в селах  Велика Кісниця Ямпільського і   Болган Пішанського районів.

Учасники акції  також запропонували  очільникам  області звернутись  до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з питання щодо прийняття відповідного рішення про тимчасову заборону в’їзду в Україну російських вантажівок на період, поки країна-агресор Росія не припинить анексію АР Крим, окупацію Донецької та Луганської областей, не виведе звідти свої російські окупаційні війська, не поверне в Україну усіх українських військовополонених (в тому числі, і Надію Савченко), і не поверне державний кордон України під контроль прикордонної служби України. 

В діалозі з мітингуючими взяли участь перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська, заступник голови обласної ради Олександр Качур, керівник апарату облдержадміністрації Валерій Бойко. В результаті перемовин між сторонами були досягнуті домовленості про те, що керівництво області спрямує звернення учасників мирного мітингу  до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України та забезпечить  безперешкодне проведення мирних  акцій щодо блокування вантажівок, які  рухаються транзитом з Росії.

Для довідки. Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією України. Відповідне протокольне рішення було прийняте на урядовій нараді сьогодні, 15 лютого 2016 року - повідомляє прес-служба Кабміну.

«Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії. До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Міністерство закордонних справ України невідкладно направило ноту Російській Федерації, з вимогою пояснення таких незаконних дій.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що Україна вимагає від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ і відновити транзитні перевезення українських автотранспортних засобів.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що українська сторона проводить консультації із країнами-членами Європейського Союзу й звертається до країн-членів ЄС із приводу виконання Російською Федерацією базових принципів СОТ.

У неділю, 14 лютого, Росія призупинила рух по своїй території українських вантажних автотранспортних засобів.

Повернутись Створено: 15 лютого 2016 року, 17:14 Переглядів: 1075

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація