Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулась позачергова 32-а сесія Вінницької обласної Ради Роздрукувати

3 лютого відбулось пленарне засідання позачергової 32-ї сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання, на якому депутати розглянули 6 питань порядку денного.

Участь в засідання сесії взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій області.

На початку засідання голова обласної Ради Сергій Свитко запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих у зоні бойових дій на сході країни українських громадян – військовослужбовців і цивільних.

Депутати підтримали проекти рішень “Про внесення змін до рішення 31 сесії обласної Ради 6 скликання від 16 січня 2015 року № 805 „Про обласний бюджет на 2015 рік” та  “Про внесення доповнень до Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2015 роки, затвердженої рішенням 28 сесії обласної Ради 5 скликання 2 березня 2010 року № 962( зі змінами)”. Перше питання порядку денного про внесення змін до рішення „Про обласний бюджет на 2015 рік”, передбачало погашення кредиторської заборгованості перед комерційними підприємствами за 2014 рік на суму понад 30 мільйонів гривень.

У цьому ж проекті рішення депутати майже одноголосно вилучили пункт про виділення 1 мільйона 598 тисяч 971 грн. на проведення позачергових проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 6 скликання по одномандатних мажоритарних виборчих округах. Так, депутат обласної Ради Василь Жердецький запропонував зазначені кошти скерувати на потреби важкохворих дітей області і поранених у зоні АТО військовослужбовців, які потребують невідкладної допомоги для лікування та реабілітації. Крім того, із відповідним клопотанням до керівництва обласної Ради звернувся депутат обласної Ради, виконавчий директор Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Валерій Рубан, який також наполягав на заощадженні зазначених коштів для вищевказаних потреб. Відповідне рішення про направлення до резервного фонду 1 млн. 600 тис. грн., які планувалось передбачити для проведення виборів, депутати ухвалили на попередній позачерговій 31-й сесії обласної Ради, при прийнятті  обласного бюджету на 2015 рік.

Проект рішення про “Про Обласну Програму підтримки утримання об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2015-2017 роки” не знайшов підтримки у депутатів обласної Ради. За нього проголосували лише 65 депутатів із 67-ми необхідних. Зокрема, керівник фракції ВО “Батьківщина”, депутат обласної Ради Людмила Щербаківська запропонувала доопрацювати це питання з метою оптимізації витрат на оренду приміщень, які перебувають на балансі управління спільної комунальної власності територіальних громад області. Цю пропозицію підтримав і депутат обласної Ради Анатолій Жучинський.

Також депутати розглянули питання “Про керівника Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи”. Так, на ім’я голови обласної Ради Сергія Свитка надійшла заява головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи Валентина Фіщука з проханням про звільнення його з посади керівника цього комунального закладу. Валентин Фіщук аргументував своє рішення тим, що йому створили такі умови, при яких він не може виконувати свої прямі посадові обов’язки. Тому депутати ухвалили рішення, яке містить пункти про затвердження розпорядження голови обласної Ради від 05.05.2014 року про призначення на посаду Валентина Фіщука і звільнення його з 03.02.2015 року з посади головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи за згодою сторін. А виконувачем обов’язків головного лікаря цього закладу з 4 лютого 2015 року до призначення керівника зазначеної установи, визначено голову міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Світлану Вільчинську.

Крім того, депутати обласної Ради ухвалили рішення про дозвіл обласній станції переливання крові на безоплатну передачу компонентів та препаратів донорської крові закладам охорони здоров’я інших регіонів, Міністерству оборони України та Міністерству внутрішніх справ з метою надання медичної допомоги постраждалим внаслідок бойових дій в зоні АТО. 

Голова обласної Ради Сергій Свитко прокоментував результати роботи позачергової 32-ї сесії обласної Ради:

- Депутати вважають, що в період війни, недоцільно виділяти 1 млн. 600 тис. на проведення дострокових виборів депутатів до обласної Ради. Ці кошти можна використати більш раціонально для потреб територіальної громади, підтримки воїнів, які зазнали поранень у зоні бойових дій, для захисту української держави. З точки зору логіки і здорового глузду таке рішення є правильним, хоча не виключаю, що на черговій сесії ми знову повернемося до його розгляду, - сказав Сергій Свитко.

Крім того, очільник обласної Ради підкреслив, що рішення про звільнення Валентина Фіщука з посади головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи свідчить про те, що орган місцевого самоврядування підтвердив думку, що цей заклад є комунальним закладом обласної Ради: “Валетину Фіщуку не давали можливості працювати у цьому закладі. Ми із різних джерел знаємо, що Вінницький МСЕК є дуже корумпованим закладом, тому я і призначив Валентина Фіщука для наведення ладу, викорінення корупції. Проте, був шалений тиск на Фіщука, протягом трьох місяців його не допускали на робоче місце, він не отримував заробітну платню. На моє переконання, державним реєстратором була незаконно змінена форма власності цього закладу. Але сьогоднішня сесія обласної Ради, зокрема, депутати своїм голосуванням показали, що Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи є комунальним закладом обласної Ради. Хоча Департамент охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації на чолі із Тетяною Бабій досі вважає Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи державним закладом”.  

Повернутись Створено: 3 лютого 2015 року, 19:46 Переглядів: 1217

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація