9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулась зустріч очільників області з делегацією Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща Роздрукувати

21 серпня голова обласної Ради Сергій Свитко та голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник провели зустріч із делегацією Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща та обговорили питання поглиблення співробітництва між воєводством і Вінницькою областю.

Участь в зустрічі із польської сторони взяли Ян Мачков’як – член Ради правління Сьвєнтокшиського воєводства, Марчін Ожуг – заступник Голови Сеймику Сьвєнтокшиського воєводства, Малгожата Гавін – в.о. керівника відділу сприяння торгівлі та інвестиціям, ІІ секретар Посольства Республіки Польща в Україні та Якуб Копєц – спеціаліст відділу міжнародного співробітництва Маршалківської Управи воєводства. Під час зустрічі обговорено питання економічної і культурної співпраці між Вінницькою областю і Сьвєнтокшиським воєводством Республіки Польща.

Сергій Свитко від імені обласної Ради подякував за візит на Вінниччину представникам польської сторони в переддень відзначення Дня незалежності України і наголосив на важливості поглиблення співпраці Вінниччини із Сьвєнтокшиським воєводством:

- Для нас приємно, що у важкий для України час ви разом з нами. Сьогодні є досить дружні стосунки України і Польщі. Вінницька область і Сьвєнтокшиське воєводство плідно співпрацюють протягом 55-ти років. Наші взаємостосунки - це приклад для інших регіонів Європи, як потрібно дружити на рівні народної дипломатії. Між нашими регіонами відбувається культурний і економічний обмін, і ми сподіваємося на пожвавлення цього співробітництва. Нашим другом номер один є польський народ, і ми відчули це в складний для нас час. Український народ зробив свій європейський вибір на Майдані. Ціна цього вибору - більше сотні життів українських героїв, що загинули під час подій у Києві. Україна сьогодні перебуває в епіцентрі світової геополітики. Ми відстоюємо не тільки незалежність української держави, але й, я в цьому переконаний, свободу усієї Європи, - сказав Сергій Свитко.

Член Ради правління Сьвєнтокшиського воєводства Ян Мачков’як в свою чергу зазначив, що “спокій в Україні є важливим не тільки для Польщі, але й для Європи. В нашому інтересі є, щоб ви були незалежними, вільними і демократичними. Ми би хотіли реалізувати спільний проект, який був би цікавим для Вінниччини. Маєм надію, що Вінницька область залишатиметься нашим надійним партнером”. Наприкінці зустрічі відбувся обмін подарунками між сторонами.

Довідка: зовнішньоторгівельний оборот Вінницької області з Польщею за 1 півріччя 2014 року становить 45 млн.362 тис. дол. США. Обсяги експорту товарів становили 31 млн.322 тис., а імпорту – 14.млн.40 тис. дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становить 17,3 млн.дол. У Сьвєнтокшиське воєводство входить 102 гміни і 14 повітів, площа – 11710 кмкв., населення – 1 млн.274 тис.800 осіб. Адміністративним центром воєводства є місто Кельце, яке є містом-побратимом Вінниці. 

Повернутись Створено: 21 серпня 2014 року, 17:36 Переглядів: 822

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація