Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Відбулася зустріч голови обласної Ради з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Туреччина в Україні Роздрукувати

25 січня керівництво області та міста зустрілося з делегацією Посольства Республіки Туреччина в Україні. Вінницьку сторону представляли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова облдержадміністрації Сергій Борзов та Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Турецьку делегацію очолив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере. Також участь у зустрічі взяли Перший Секретар Посольства Туреччини Берат Ількер Озсюер, Другий Секретар Посольства Туреччини Айше Айдогду, представник Міністерства внутрішніх справ Єргюн Джеберджі, заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко, представники бізнесгрупи «Demir Group» Хамі Чебі та Орхан Узуноглу.

– Вінницька обласна Рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області. Керівництво обласної Ради та депутатський корпус націлені на розробку та впровадження місцевих програм сприяння інвестиційного розвитку та підтримці бізнесу, в тому числі з іноземним капіталом, – під час зустрічі говорив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – На Вінниччині ми маємо амбітні плани щодо реалізації інфраструктурних проєктів в громадах області. Знаючи про успішний досвід Турецької Республіки у сфері реалізації масштабних інфраструктурних проєктів за формулою державно-приватного партнерства – ми зацікавлені у співпраці з цього напряму також. Найперспективнішими сферами для інвестицій в регіоні є агропромисловий комплекс, переробна промисловість, енергетика, будівництво, туристична галузь та ІТ-технології. Переконаний, що саме зараз – час для реалізації спільних проєктів.

Сторони обговорили перспективи співпраці щодо реконструкції та оновлення аеропорту «Вінниця», розміщення спільних підприємств з використанням потужностей Вінницького індустріального парку.

– У Стрижавці Вінницького району є місце поховання загиблих воїнів Османської імперії, які померли у полоні під час російсько-турецької війни 1877-1878 років. Турецька сторона зацікавлена у відновленні історичної пам’ятки та упорядкуванні цього місця і, відповідно, у планах відреставрувати обеліск, що встановлений на місці їхнього поховання. Сподіваємось на вашу підтримку. Ми, Посольство Туреччини, зацікавлені у спільних діях щодо відновлення історичної пам’ятки, – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере.

Після обговорення подальших кроків співпраці сторони обмінялися сувенірами та зробили спільне фото. Вручаючи подарунок від обласної Ради, Вячеслав Соколовий зазначив:
– Знаю, що в турецькому місті Денізлі є великий бронзовий пам’ятник півню. В Туреччині існує легенда, що такий півень своїм співом врятував місто Денізлі та його жителів від пожежі. Українці теж по-особливому ставляться до цих птахів, складають про них пісні та казки, адже півня завжди пов`язують зі сходом Сонця, оновленням і радістю. Із великим задоволенням даруємо вам цей невеличкий зразок суто українського народного мистецтва – таріль із петриківським розписом, головною фігурою якої є півень.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Повернутись Створено: 25 січня 2021 року, 15:02 Переглядів: 674

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація