Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Відбулось засідання Громадської ради при обласній Раді Роздрукувати

10 червня відбулось засідання Громадської ради при Вінницькій обласній Раді, на якому серед інших питань обговорили проект Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року і проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.  

Участь у засіданні взяли голова обласної Ради Сергій Свитко і заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, депутати обласної Ради, представники громадських організацій області. Голова Громадської ради при Вінницькій обласній Раді Руслана Харковенко оголосила порядок денний засідання та зазначила, що Громадську раду було скликано на прохання очільника обласної Ради Сергія Свитка.

Під час засідання члени Громадської ради розглянули низку питань: про прийом до складу ради нових членів, про роботу комісій Громадської ради, про організаційно-технічне забезпечення діяльності Громадської ради, тощо. В ході засідання було обговорено проект Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року і проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

Що стосується проекту Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року, то члени Громадської ради висловили свої зауваження та доповнення. Було вирішено надати пропозиції Департаменту  регіонального економічного розвитку облдержадміністрації та опублікувати їх на сайті обласної Ради і в соціальних мережах. Крім того, Громадська рада рекомендувала розглянути проект Стратегії на засіданнях постійних комісій обласної Ради.

Важливим питанням, якому присвятили свою увагу члени Громадської ради було обговорення проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Зокрема, було зазначено, шо проект змінюється і вдосконалюється відповідно до пропозицій, які надходять із різних районів та експертного середовища. В ході засідання було наголошено, що вкрай важливо, аби думка територіальних громад, у першу чергу їхніх мешканців, була врахована, а процес об’єднання територіальних громад відбувався відповідно до чинного законодавства.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив перед присутніми на засіданні, що об’єднання територіальних громад є лише одним із кроків у напрямі створення самодостатніх і спроможних громад, а думки керівників органів місцевого самоврядування в області щодо проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області є неоднозначними. Він наголосив, що сподівається на мудре і об’єктивне рішення депутатського корпусу обласної Ради, яке буде опиратися на думку мешканців області і відображати реальні настрої громадян.

У підсумку обговорення Громадська рада вирішила: звернутися із листами до керівництва обласної Ради і облдержадміністрації, Кабінету Міністрів України з проханням відтермінувати розгляд проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, у зв’язку з необхідністю провести широке громадське обговорення зазначеного проекту в громадах. Було відзначено, що стан інформаційно-роз’яснювальної роботи, яка ведеться у напрямі інформування населення про мету, завдання, методику та наслідки об’єднання територіальних громад є незадовільним.

Крім того, на засіданні було повідомлено про результати громадського моніторингу діяльності депутатів Вінницької обласної Ради 6 скликання, що провів рух “Чесно”. Зокрема, було заявлено, що 28 депутатів обласної Ради пропустили 50% пленарних засідань сесій обласної Ради, 2 депутати пропустили 100%. Члени Громадської ради говорили про політичну відповідальність депутатів перед виборцями та висловили пропозицію опублікувати у ЗМІ прізвища депутатів, які регулярно пропускали засідання сесій і не виконують належним чином своїх депутатських обов’язків.

Також на засіданні було вирішено провести звітно-виборні збори Громадської ради при Вінницькій обласній Раді у липні цього року. Для підготовки зборів і врахування усіх пропозицій від членів Громадської ради було створено оргкомітет.

Повернутись Створено: 11 червня 2015 року, 10:55 Переглядів: 817

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація