9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулось засідання постійної комісії обласної Ради з питань євроінтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Роздрукувати

24 грудня поточного року під головуванням Олексія Гаврилова відбулось засідання постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань євроінтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку. Під час засідання було розглянуто два питання порядку денного: «Звіт про роботу Єврорегіону «Дністер» та «Про міжнародну грантову діяльність Вінницької області». У роботі засідання також взяли участь депутат обласної Ради, голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк та депутат обласної Ради Дмитро Костирко.

Присутні заслухали звіт директора координаційного центру Єврорегіону «Дністер» Володимира Мережка про роботу Єврорегіону.

У 2014 році на рахунку Єврорегіону – кілька десятків реалізованих проектів у сфері економічного розвитку, управління, культури, освіти. Деякі проекти тільки розпочато: у зв’язку з їхньою масштабністю практичне втілення їх продовжиться у 2015 році.

Так, наприклад, на стадії тендерних процедур перебуває Томашпільський район, де за кошти Євросоюзу будуть створюватися молочні кооперативи. На будівництво цехів, облаштування лабораторії, закупівлю обладнання і молоковозів район спільно з Єврорегіоном «Дністер» виграв у ЄС 470 тисяч євро.

Також наступного року продовжиться проект «Розвиток економічного потенціалу Єврорегіону «Дністер», який здійснюється за сприяння Програми «Підтримка заходів по зміцненню довіри», яка фінансується Європейським союзом і співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН).

У ході реалізації проекту підприємці Вінницької області, сімох районів Молдови та двох Придністров’я вчаться новим бізнес-методикам, переймають досвід успішних бізнес-проектів та знаходять нових бізнес-партнерів. Крім того, вони виявляють і аналізують проблеми, з якими стикаються сучасні підприємці. Свої пропозиції щодо шляхів їх вирішення учасники проекту узагальнять і у підсумку подадуть їх центральним та місцевим органам влади України, Молдови й Придністров’я.

Серед тих проектів, результатами яких вже тішаться вінничани, є, наприклад, відновлення і будівництво криниць у селах Комунарівка, Дружелюбівка (Калинівський район) і Вівсяники (Козятинський район). Покращення водопостачання у цих селах стало можливим завдяки Благодійному фонду «Зміцнення громад» та Фонду «Монстанто», які надали на справу 53 тис. грн.

Із тим самим «Монстанто» Єврорегіон «Дністер» облаштував у селі Котюжани Мурованокуриловецького району сучасну бібліотеку з доступом до Інтернету. Проект коштував 30 тисяч гривень.

Також зусиллями Єврорегіону юні вінницькі художники, артисти переймали досвід у польських однолітків, а педагоги знайомилися з освітою Польщі. Результативними були візити медиків до Румунії, круглі столи та конференції для підприємців, громадських діячів, журналістів як на території Вінниччини, так і в Молдові.

За роки діяльності Єврорегіону деякі проекти вже стали традицією. Наприклад, обмін групами дітей для літнього відпочинку, міжнародні спортивні турніри,Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Русалка Дністрова».

Загалом, у 2014 році загальна сума грантової допомоги, яка надійшла в область завдяки Єврорегіону «Дністер», становить 481 000 євро, 49 000 доларів та 99 000 гривень.

Також на засіданні комісії було заслухано інформацію директора Вінницького обласного ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини» Андрія Кавунця щодо міжнародної грантової діяльності області.

Повернутись Створено: 26 грудня 2014 року, 11:18 Переглядів: 1382

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація