Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Відбулось засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів Роздрукувати

20 січня Ігор Грубеляс провів засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів. Участь у роботі комісії взяв заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Депутати розглянули проєкт рішення «Про комунальне некомерційне підприємство «Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Вінницької обласної Ради»» та повернули його розробникам – обласній військовій адміністрації.

У проєкті рішення пропонувалося припинити шляхом ліквідації юридичну особу – комунальне некомерційне підприємство «Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Вінницької обласної Ради». Утім, це не було погоджено з Кабінетом Міністрів України. Вісім міністерств також надали свої зауваження та умови, які потрібно виконати.

На засідання комісії був запрошений голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин. Він зазначив, що питання подальшої долі шпиталю варто було б узгоджувати з ветеранською спільнотою, адже йдеться про зменшення соціального захисту ветеранів війни й учасників бойових дій.

Після обговорення члени комісії повернули проєкт рішення.

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк звернув увагу, що при ухваленні подальших рішень потрібно врахувати низку питань. Зокрема, у якому профільному медичному закладі лікуватимуться ветерани після завершення війни. Крім того, до сьогодні у госпіталі працюють понад 100 осіб, які отримують заробітну плату з обласного бюджету, не надаючи послуг, оскільки майно госпіталю ветеранів війни передали Міністерству оборони України.

– Де ветерани війни будуть отримувати послуги? У військовому госпіталі – не зможуть. Отже, нам буде потрібно або утворювати новий заклад, або Міністерство має нам його повернути. Тому, коли будемо ухвалювати наступні рішення з цього питання, маємо думати про ветеранів, які повернуться з війни, – зазначив Ігор Івасюк. – Логічно ставити питання про повернення цього закладу після закінчення війни знову у власність громад. Ніхто не забороняє нам це зробити.

Нагадаємо, у вересні 2022 року обласна Рада передала майно Вінницького обласного госпіталю ветеранів війни у власність держави для реабілітаційного центру. Цьому передувало відповідне звернення Міністерства оборони України та лист начальника обласної військової адміністрації. Нині пропонується функції з надання медичної допомоги та реабілітації ветеранам війни передати Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансеру радіаційного захисту населення.

Також на засіданні члени комісії погодили внесення змін до рішення 18 сесії обласної Ради 6 скликання «Про затвердження Положення про порядок використання коштів обласного бюджету для надання грошової допомоги громадянам» та рекомендували голові обласної Ради внеси відповідний проєкт рішення на розгляд сесії.

Крім того, депутати розглянули листи комунальних некомерційних підприємств медичного спрямування щодо погодження використання коштів фонду розвитку на видатки споживання.

Зокрема:
- Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр – 2,2 млн грн;
- Вінницький обласний центр служби крові – понад 4,2 млн грн.

Загалом на комісії розглянули 10 питань порядку денного.

Повернутись Створено: 20 січня 2023 року, 16:34

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація