Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулося 7 засідання Ради Єврорегіону «Дністер» Роздрукувати

26 серпня в м. Шолданешти, Республіки Молдова відбулося сьоме засідання Ради Єврорегіону «Дністер».  Відкрив засідання  голова Єврорегіону «Дністер», голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк. У своєму вступному слові він наголосив на важливості проведення такого заходу, який до того ж співпав з Днем незалежності Республіки Молдова (27 серпня).  

Мені приємно, що VII засідання Ради проходить напередодні Дня незалежності Молдови. Молдова заслужила на кращі умови життя. Добра Вам, благополуччя і процвітання, - привітав молдовських колег С. Татусяк.

Далі учасники засідання заслухали звіт керівництва про діяльність Єврорегіону за перше півріччя поточного року. Зокрема, Сергій Татусяк наголосив на знакових подіях цього періоду. А саме:

проведенні Міжнародного круглого столу,  що був  приурочений до першої річниці діяльності Єврорегіону «Дністер» і зібрав представників з Румунії, Молдови, Російської Федерації, Угорщини, Бельгії та Німеччини;
 2 презентації формування в Яссах (Румунія) і Варшаві (Польща), які дозволили продемонструвати інвестиційний потенціал Єврорегіону, залучити іноземні інвестиції та знайти нові шляхи налагодження партнерських контактів і можливості розвитку грантової діяльності.

Підбиваючи  підсумки роботи за лютий - серпень 2013 року, члени Ради обговорили і перспективи подальшого розвитку єврорегіонального простору. При цьому Сергій Татусяк і віце-голова Єврорегіону, голова Сорокського району (Молдова) Віктор Сеу представили транскордонні проекти, які планується реалізувати найближчим часом. Говорили, зокрема, про розвиток прикордонної інфраструктури, транскордонної торгівлі, забезпеченні екологічної безпеки річки Дністер, питаннях освіти і культури.

Не обминули і теми залучення районів Придністров'я до реалізації проектів транскордонного співробітництва. Учасники засідання відзначили, що їх участь  в таких проектах надасть додатковий імпульс для зміцнення заходів довіри і розвитку економічного співробітництва між двома берегами Дністра.

Так, наприклад, Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Молдова Сергій Пирожков підкреслив, що в поточному році продовжився процес інституційного зміцнення Єврорегіону "Дністер" і розширення мережі міжнародних партнерів.

- Ми приділяємо, і будемо приділяти увагу Єврорегіону« Дністер. Робота Єврорегіону вписується в наші двосторонні відносини. 2013 дуже важливий для нас і я радий, що робота в Єврорегіоні активізувалася і на сьогоднішній день ми маємо не погані результати,- зазначив С. Пирожков.

Під час даного засідання було розглянуто і кадрові питання. Зокрема, Рада Єврорегіону ввела до свого складу Заступника міністра транспорту і дорожньої інфраструктури Республіки Молдова Бориса Герасима замість колишнього заступника міністра регіонального розвитку та будівництва Республіки Молдова В'ячеслава Гуцуцуя.  

Член Ради Єврорегіону «Дністер» Шандор Келеш поінформував  присутніх про реалізацію проекту «Технічна допомога Єврорегіону

«Дністер» та представив попередню стратегію розвитку Єврорегіону. Вона  обговорюватиметься 25 вересня цього року у Вінниці на міжнародній конференції на тему «Розвиток Єврорегіону «Дністер», як складова розвитку прикордонних територій України та Республіки Молдова».

Ця стратегія важлива для Єврорегіону. За дуже короткий проміжок часу Єврорегіон досяг великих успіхів, розгорнув широке поле діяльності. «Дністер» має перевагу, а саме, молодих і талановитих людей, представництво в Брюсселі і величезний потенціал, - підкреслив Шандор Келеш.

Наприкінці засідання  його учасники прийняли рішення створити кластер зеленого туризму в рамках Єврорегіону «Дністер», використовуючи досвід роботи жителів с. Буша Ямпільського району Вінницької області.

Вінцем заходу стало підписання партнерських договорів:

- між Крижопільським районом Вінницької області та Дубосарським районом Республіки Молдова;

-  між селом Заболотне і Моловата, Городківка та Дороцкое, Вільшанка і Моловата Нова вказаних вище районів.

Також підписано договір про співпрацю села Плебанівка і Фузеука, Михайлівка та Кобил, Слобода-Шаргородська і Вадул-Рашків Шаргородського і Шолданештський районів відповідно.

ДОВІДКА: Єврорегіон «Дністер» - орган транскордонного співробітництва, об'єднання місцевих органів влади адміністративно-територіальних одиниць України та Молдови.  Він діє з лютого 2012 року. Основною метою створення та діяльності Єврорегіону "Дністер" є здійснення програм комплексного гармонізованого розвитку територій, прилеглих до Дністра. Згідно з угодою в Єврорегіон "Дністер" від України увійшла Вінницька область, від Республіки Молдова райони: Сорокський, Дондушенскій, Окницький, Резинський, Флорештський і Шолданештський. 28 лютого 2013 до Єврорегіону приєднався Дубоссарський район.

Повернутись Створено: 28 серпня 2013 року, 19:35 Переглядів: 1110

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація