Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відбулося перше засідання обласного антирейдерського штабу Роздрукувати

22 серпня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулося  перше засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя, завданням якого є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі або збіжжя. У зібранні взяв участь заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова Асоціацій фермерів та приватних землевласників Вінницької області Інна Кухарчук, керівники профільних департаментів, управлінь та силових структур.

За словами Андрія Гижка,  у 2017-2018 роках на Вінниччині підлягають переукладанню 30% договорів оренди земельних паїв. А тому представники державних  і правоохоронних органів мають докласти максимум зусиль, щоб унеможливити виникнення проблемних ситуацій.

– Тобто, з кожним  третім земельним паєм буде відбуватися трансформація: переукладання, продовження договору оренди,  пошук іншого орендаря, або самостійний обробіток ґрунту. Якщо врахувати,  що на Вінниччині 700 тисяч пайовиків, то це  фактично більше 200 тисяч договорів оренди підлягає перереєстрації, – зауважив Адрій Гижко. – В кожному регіоні  питання землі загострюються, але за цим питанням дуже часто забувають власників  цієї землі – простих українських селян. Тому сьогодні ми, як представники влади, маємо розуміти, що в цих відносинах має бути прозорість, зрозумілість, неупередженість і жодних конфліктів.

Під час засідання  обговорили питання щодо упередження рейдерського захоплення землі, зокрема, йшлося про встановлення  контролю за діями реєстраторів.

– Будемо перевіряти діяльність реєстраторів реєстраційних служб, тих, що створені при районних державних адміністраціях, так і тих служб, які уповноважені державою – це нотаріуси, БТІ, реєстратори, які діють при сільських та селищних радах, – запевнив Андрій Гижко. – Останні випадки зафіксовано в Тростянецькому, Жмеринському, Чечельницькому районах, де використовували можливості законодавства, так званий принцип екстериторіальності, коли власник земельного паю може бути зі Жмеринки, а його договір оренди реєструють у Чечельнику. У Вінницькій області не так багато конфліктних ситуацій, порівняно з іншими регіонами, але ми повинні упереджувати такі дії.

Крім того,  представники оперативного штабу триматимуть на контролі також ситуацію із розрахунками за користування земельних паїв.

– Дуже важливо, що такий штаб створено, адже голова агрооб’єднання не може протистояти добре підготовленим рейдерам, які дуже все грамотно роблять, організовуючи цілі кримінальні схеми. Про це свідчать конкретні факти та події, які відбуваються в селах нашої області. Головне, що у таких ситуаціях не мають постраждати люди, – зазначив під час засідання заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

Найближчим часом при облдержадміністрації запрацює телефон гарячої лінії "Стоп-рейдер". Засідання штабу проводитиметься щовівторка.

Повернутись Створено: 23 серпня 2017 року, 10:35 Переглядів: 812

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація