Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху» Роздрукувати

Сьогодні, 12 січня, у читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху», присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, який пройшов в рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян.

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди порядності.

Відтак, в літературно-мистецькому вечорі взяв участь заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради, депутат обласної Ради Сергій Лановик, начальник відділу культурно-мистецьких установ управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Зелінська, викладачі Донецького національного університету ім.В. Стуса, а також запрошені.

 - Саме завдяки людям, які вивчали і продовжують вивчати творчість Василя Стуса, завдяки їхній наполегливості та ентузіазму, ми маємо всі ті надбання, які збережені, - звернувся до присутніх Сергій Лановик. – Адже всі ми пам’ятаємо, що творчість Стуса була практично знищена в той період, коли він був ув’язнений. Дякуючи його однодумцям, творчість українського поета збережена, хоч, на жаль, не вся, але найголовніше те, що він продовжує жити. Постать Василя Стуса є прикладом мужності, стійкості людини, яка є Героєм України.

В ході проведення творчого вечора також було презентовано науковий альманах «Стусознавчі зошити». Про книжку розповів український письменник, критик, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити» Олег Соловій.

Із творчістю поета присутніх знайомила творча молодь Вінницького технічного коледжу. Звучали музичні твори у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича та вокального тріо «З роси й води» Вінницького районного будинку культури. Також було презентовано виставку-портрет «Той, хто не гнув голову».

 

Повернутись Створено: 12 січня 2017 року, 18:08 Переглядів: 681

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація