Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху» Роздрукувати

Сьогодні, 12 січня, у читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір «Дай, Україно, гордого шляху», присвячений 79-й річниці від дня народження Василя Семеновича Стуса, який пройшов в рамках чергових Стусівських читань.

Понад чверть століття Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. Започатковані з ініціативи членів товариства «Просвіта» та колективу ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, письменників, науковців, бібліотекарів, митців, освітян.

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник, Герой України. Людина рідкісної моральної стійкості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди порядності.

Відтак, в літературно-мистецькому вечорі взяв участь заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради, депутат обласної Ради Сергій Лановик, начальник відділу культурно-мистецьких установ управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Зелінська, викладачі Донецького національного університету ім.В. Стуса, а також запрошені.

 - Саме завдяки людям, які вивчали і продовжують вивчати творчість Василя Стуса, завдяки їхній наполегливості та ентузіазму, ми маємо всі ті надбання, які збережені, - звернувся до присутніх Сергій Лановик. – Адже всі ми пам’ятаємо, що творчість Стуса була практично знищена в той період, коли він був ув’язнений. Дякуючи його однодумцям, творчість українського поета збережена, хоч, на жаль, не вся, але найголовніше те, що він продовжує жити. Постать Василя Стуса є прикладом мужності, стійкості людини, яка є Героєм України.

В ході проведення творчого вечора також було презентовано науковий альманах «Стусознавчі зошити». Про книжку розповів український письменник, критик, літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса, упорядник наукового альманаху «Стусознавчі зошити» Олег Соловій.

Із творчістю поета присутніх знайомила творча молодь Вінницького технічного коледжу. Звучали музичні твори у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича та вокального тріо «З роси й води» Вінницького районного будинку культури. Також було презентовано виставку-портрет «Той, хто не гнув голову».

 

Повернутись Створено: 12 січня 2017 року, 18:08 Переглядів: 719

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація