6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Відбувся обласний мистецький фестиваль колоритних вишиванок Роздрукувати

У селі Клембівці Ямпільського району 18 серпня відбувся фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця». На святі народної творчості побували депутати обласної Ради Людмила Головашич та Микола Копачевський.

– Я вперше на фестивалі у Клембівці, – ділиться враженнями Людмила Головашич. – Тут творіння давні та сучасні, відомих майстрів та аматорів. Це все реально народний ентузіазм та таланти майстрів народної творчості. Нічого немає штучного, як живуть, так і святкують.

Щорічний фестиваль сорочок, виготовлених та вишитих клембівськими майстринями, започаткований у 2009 році. У фестивалі цього року брали участь рукодільниці з усіх районів області. На виставці-ярмарці був представлений національний одяг з подільськими візерунками різних історичних часів. А також рушники, скатертини, серветки, картини та вироби майстрів різних видів народного мистецтва. Гостей фестивалю розважали відомі та аматорські народні колективи. Свято пройшло в теплій атмосфері шанобливого ставлення до традицій та культури вишивання українських оберегів – сорочок.

– Вдячні за організацію, прийом і атмосферу, дуже по-домашньому гостинно, – каже депутат обласної Ради Микола Копачевський. – Дбайливо продумано кожну дрібничку, яка впливає на загальне враження: і сувенірні значки, кульки, і нехитрий, але смачний обід. Дякуємо всім причетним до створення заходу!

Головний редактор журналу «Вінницький край», голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський розповідає, що Клембівка споконвіку славиться своїми вишивальницями., а клембівська вишивка була навіть при царському дворі в Петербурзі. Цей факт підтверджують сучасні українські дослідження. Олександр Прушевич у своїй статті «Народна вишивка в Подільській губернії» писав: «В 70-х роках ХІХ ст. Текла Маньковська, дружина землевласника з Борівки звернула увагу на вишивку місцевих жінок. Вона замовляла вишиванки у селянок і продавала їх у Росії та інших країнах. В 1880 році жінки-рукодільниці з Клембівки отримали замовлення на виготовлення вишитої сукні імператриці. Таке саме замовлення було отримано в 1897 році. В той же час місцеві євреї почали купувати і продавати вишиванки. Як наслідок, збільшилась кількість виробів, але одночасно спад якості і погіршення стилю виробів. Після першої загальноросійської текстильної виставки в Петербурзі в 1902 році вироби клембівських рукодільниць почали продавати в Англії, Німеччині та Данії, що спричинило серійне та стандартизоване виробництво».

Організатори планують розширювати межі фестивалю «Мамину сорочку пригорну до серця». Сподіваються, наступного року фестиваль стане міжнародним.

Повернутись Створено: 20 серпня 2018 року, 12:34 Переглядів: 798

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація