Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Відібрано 44 проекти громад Вінниччини, що фінансуватимуться з фонду регіонального розвитку Роздрукувати

Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку.

Всього на конкурсний відбір 2017 року надійшло 200 інвестиційних проектів на суму понад 900 млн. грн. серед яких - добудова об’єктів незавершеного будівництва, які реалізовувалися за рахунок коштів ДФРР у попередні роки та мають пріоритет першочергового фінансування; проекти з підтримки добровільно об’єднаних та співробітництва територіальних громад; проекти, що передбачають заходи з енергозбереження та енергоефективності закладів освіти та охорони здоров’я; проекти з розвитку спортивної інфраструктури та розбудові мережі сервісних центрів надання адміністративних послуг; проекти з придбання техніки для організації збору ТПВ, шкільного та медичного обладнання, шкільних автобусів; проекти з будівництва.

Члени регіональної комісії ознайомилися та опрацювали проекти, які надійшли на конкурсний відбір. Згідно з індивідуальними оцінками проектів членів регіональної комісії, сформовано загальний рейтинговий список проектів, що брали участь у попередньому конкурсному відборі. 

- В цьому році ми, члени регіональної комісії, оцінювали проекти по 5-ти критеріях, кожен з яких оцінювався до 20 балів: вплив на розвиток громади або регіону; ступінь впливу на вирішення проблеми; інноваційність; місцеві бюджети та їхню потенційна спроможність; соціально-економічна спрямованість проекту, - розповіла член комісії, депутат облради Лариса Білозір.

За результатами проведення розгляду та оцінки кожного інвестиційного проекту на предмет відповідності умовам та критеріям конкурсного відбору, членами регіональної комісії запропоновано включити до переліку 44 інвестиційні проекти, які пройшли попередній конкурсний відбір та можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Вінницькій області у 2017 році, на загальну суму майже 173 млн. грн.

- В цьому році комісія відібрала 44 інвестиційні проекти, в минулому році було реалізовано вдвічі менше проектів, - зазначила Лариса Миколаївна. - Сума коштів ДФРР в цьому році  становить близько 3,5 млрд. грн. Вінницькій області на 2017 рік виділено 172 млн. грн., в минулому році було передбачено 140,8 млн. грн. Це так звана – «Субвенція для регіональної єдності держави», яка  розподіляється прозоро між регіонами відповідно до формули, що враховує їхній економічний стан, згідно чіткої формули, яка залежить від чисельності населення (80% коштів) та соціально-економічного розвитку регіону (валового регіогального продукту на душу населення - 20% коштів). Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) сьогодні фінансує проекти відповідно до стратегій розвитку регіонів та Державної стратегії регіонального розвитку України-2020.  З обласного рівня результати для схвалення передаються на рівень національний (міжвідомча комісія Мінрегіонбуду), а Кабмін затверджує цей перелік. Отже, сьогодні створена серйозна інституційна та законодавча база, працює прозора онлайн платформа ДФРР, де можна бачити всі подані проекти, всі регіони отримали рівні можливості на регіональний розвиток. Так само й ОТГ отримують чесно державну субвенцію на розвиток інфракстури відповідно до площі ОТГ та сільського населення в рівних пропорціях. Тому коли деякі політсили та «експерти» намагаються дискредитувати децентралізацію та  реформу місцевого самоврядування, ми повинні згадати, що донедавна, ще в 2011-2012 роках, кошти розподілялися в ручному режимі. Пам'ятаю ще ті часи, коли 60% державної  субвенції йшло виключно на АР Крим та Донецьку область. Сьогодні ситуація змінилася кардинально - кошти виділяються прозоро, на основі конкурсу проектів та відповідно до зрозумілих формул.

Лариса Білозір також додала, що, на жаль, цьогорічні проекти важко назвати економічно ефективними та інноваційними, а все тому, що місцеві громади змушені писати проекти, щоб провести ремонт в школі чи залатати дорогу.

 - «Прохідними» в цьому році стали проекти, які набрали всього лиш більше 37 балів (із 100), адже більшість з них важко назвати інноваційними чи економічно ефективними, адже в основному - це «латання дир». Адже необхідно фінансувати також важливі соцільні об'єкти:  ремонтувати школи, садки, спортивні комплекси, лікарні і це реалії, то про які інноваційні проекти можемо говорити, коли, наприклад, в Михайлівській школі Гайсинського району (яка увійшла до переліку 13 об'єктів, так званих «перехідних проектів», що були розпочаті в минулому році і потребують фінансування для завершення) ремонт не проводився більше 50 років і вона потребувала негайної реконструкції, коли обласні заклади охорони здоров'я потребують капітальних ремонтів та обладнання. В такому випадку голови сільських, селищних, міських рад змушені звертати увагу саме на такі проблеми, які потребують негайного рішення в громаді, - сказала Л.Білозір.

Лариса Білозір закликала громади в наступному році писати проекти, які комплексно вирішують основні проблеми, наприклад, проекти, що створюють умови для розвитку бізнесу.

- Хотілося закликати органи місцевого самоврядування вже на 2018 рік писати більш якісніші проекти, чітко зрозуміти для себе ключові проблеми і потенціали розвитку, послідовно вирішувати проблеми і давати можливість реалізовувати потенціали громади. В ідеалі проекти регіонального розвитку мають створити умови для розвитку бізнесу, який заплатить податки з яких уже «лататимуться дірки», - підкреслила депутатка.

Джерело: «Інформаційна Вінниччина»

Повернутись Створено: 22 березня 2017 року, 14:38 Переглядів: 754

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація