Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Виділення коштів на фінансовий лізинг сільськогосптехніки забезпечує зростання виробництва Роздрукувати

10 травня відбулася робоча зустріч депутатів обласної Ради 7 скликання Геннадія Мазура та Сергія Лановика з заступником директора департаменту агропромисловго розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентиною  Кирилюк, директором ТОВ ЛК «Облінтерлізинг» Анатолієм Ковалем щодо обговорення напрямів діяльності та заходів Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва.

Програма спрямована на підтримку та розвиток особистих селянських господарств, фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як рівноправних форм господарювання в сільській місцевості, закріплення позитивних тенденцій у їхній діяльності. А також з метою сприяння прибутковому господарюванню власників особистих селянських, фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, інших суб'єктів господарювання на селі та сільського населення через підвищення рівня їх знань, вдосконалення практичних навичок, покращення добробуту сільських мешканців та розвиток сільської місцевості, задоволення та захист соціальних, економічних, екологічних та інших інтересів.

Як зауважив Геннадій Мазур головною метою Програми є забезпечення належних та стабільних умов підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, особистих селянських та фермерських господарств  як важливої  соціально-економічної інституції підвищення  ефективності  сільськогосподарського виробництва,  створення  додаткових робочих місць, активного розвитку сільських територій та підвищення рівня і якості життя сільського населення в цілому.

ТОВ ЛК „Облінтерлізинг”, засновниками якого є Вінницька обласна Рада та обласні підприємства, які випускають сільськогосподарську техніку (ТОВ „Краснянське СП „Агромаш”, ПАТ „Калинівське РП „Агромаш”, ПАТ „Хмільниксільмаш”),  при відсутності фінансування вищезгаданої Програми з обласного бюджету, було закуплено і передано в фінансовий лізинг в 2016-2018 роках  і І-му кварталі 2019 року  12 одиниць техніки на суму 2 661,1 тис. грн, при можливому  завданні разом з обласним бюджетом 46 одиниць на 8 061,1 тис. грн. Рівень виконання завдання Програми в 2016-2019 роках, станом на 1 квітня2019 року, складає  лише   26 % по кількості техніки і 33 %   по її вартості.

Обласними підприємствами сільгоспмашинобудування (ТОВ «Краснянське спеціалізоване підприємство «Агромаш», ПАТ «Хмільниксільмаш», ПАТ «Калинівське РП «Агромаш», ТОВ «Агромаш – Калина», АТ «Брацлав»  та іншими) розроблено і налагоджено випуск понад 160 найменувань сучасної сільськогосподарської техніки,  а також  обладнання для тваринництва, які користуються попитом у сільськогосподарських товаровиробників, в тому числі у малого і середнього бізнесу на селі.                                                                                                        

Для забезпечення господарств області сільськогосподарською технікою і особливо малого і середнього бізнесу на селі, розширення можливостей нарощування виробництва сільськогосподарської техніки на промислових підприємствах області, рішенням 4 сесії 7 скликання Вінницької обласної Ради від 11 лютого 2016 року № 40 була прийнята «Програма  розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва  на 2016-2020 роки», складовою частиною якої є розвиток регіонального фінансового лізингу для  малого і середнього бізнесу на селі.

У зазначеній Програмі передбачено, що обласна Рада, разом з ТОВ ЛК «Облінтерлізинг», протягом п’яти років буде забезпечувати спільне  фінансування  закупівель і передачі в фінансовий лізинг малому і середньому бізнесу на селі 65 одиниць сільгосптехніки. Для цього ТОВ ЛК «Облінтерлізинг» буде використовувати власні кошти та кошти  обласного бюджету у сумі  7400 тис. грн, які передбачені Програмою, в т .ч. в 2016 році – 1000 тис. грн, в 2017 році – 1200 тис. грн, в 2018 році – 1500 тис. грн,  в 2019 році – 1700 тис. грн. і в 2020 році – 2000 тис. грн  Однак, протягом 2016-2018 років і в 2019 році  на  зазначену Програму бюджетні фінансові ресурси обласною Радою не виділялись.                             

Як показують дослідження, виділення коштів на фінансовий лізинг сільськогосподарської техніки забезпечує зростання обсягів виробництва і послуг на машинобудівних підприємствах, в сільському господарстві, галузях економіки які обслуговують агропромисловий комплекс (АПК), в переробній промисловості, торгівлі продуктами АПК та в інших сферах економіки, які з ним співпрацюють,  забезпечує  більш  як десятикратне зростання бюджетних надходжень від суми виділеної  бюджетної підтримки.

ТОВ ЛК «Облінтерлізинг», як учасник Програми, є рентабельним (прибутковим) товариством, яке протягом останніх років виплачує Учасникам-засновникам товариства дивіденди.

Участь ТОВ ЛК «Облінтерлізинг» в «Програмі  розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва  на 2016-2020 роки» в частині регіонального фінансового лізингу, забезпечить ефективне використання бюджетних коштів, які виділяються по здзначеній Програмі.

Повернутись Створено: 11 травня 2019 року, 12:36 Переглядів: 509

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація