Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Відреставрований музей Миколи Леонтовича у селі Марківка Теплицького району стане візитівкою Вінниччини Роздрукувати

Напередодні відзначення 25-ї річниці незалежності України та в рамках проведення обласного фестивалю «Хорові асамблеї Леонтовича» в с.Марківка Теплицького району відбулося урочисте відкриття відреставрованого музею та меморіального комплексу Миколи Леонтовича.

            В заходах взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Теплицької райдержадміністрації Людмила Марцин. Запросили на свято також народного депутата України Миколу Кучера, начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслава Городинського, професора Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського, члена Національної спілки композиторів України Анатолія Завальнюка та інших почесних гостей.

Заходи розпочалися із мітингу-реквієму, на якому вшанували пам’ять видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога Миколи Леонтовича. Після - урочисто відкрили відреставрований музей, який є філією Вінницького обласного краєзнавчого музею.

 Зі знаменною датою присутніх привітав голова обласної Ради Анатолій Олійник.

- Сотні років український народ боровся за незалежність, мільйони наших предків лягли на полі бою, аби Україна була вільною державою, - звернувся до жителів села та гостей свята Анатолій Олійник. - Сьогодні, на жаль, кращі сини України знову змушені відстоювати честь та незалежність України на сході. Подія, яка сьогодні відбувається, також є свідченням незалежної країни, яка має історичне минуле. Відкритий сьогодні музей має велике значення для розвитку та утвердження українського народу та є  серйозним об’єктом для міжнародної участі та туризму.

            Також зі святом присутніх привітав голова облдержадміністрації Валерій Коровій, який зазначив, що відкриття музею - це нові можливості для розвитку громади та Вінниччини загалом.

            З вітальними словами звернулася і голова Теплицької райдержадміністрації Людмила Марцин, яка подякувала обласній владі за небайдуже ставлення до культурної спадщини Вінниччини та активну підтримку в проведенні реставраційних робіт музею і місця поховання видатного композитора.

            - Жителі Марківки, готуючись до сьогоднішнього свята,  проявили неабияке зацікавлення у відновленні музею і активно допомагали своєю працею, - підкреслила Людмила Марцин.  – Тепер ми маємо візитівку Теплицького району, яка буде прославляти Вінниччину

            Проведення ремонтних робіт обласному бюджету обійшлося майже в 5 млн. грн. Роботи виконувалися в надзвичайно короткий термін, адже розпочали реконструкцію в травні 2016 року.

            Після урочистого перетину стрічки гості ознайомилися із життєвим та творчим шляхом Миколи Леонтовича. Для огляду гостям музею представлено особисте піаніно композитора. великий дубовий стіл, настінний годинник, картини, посуд, диван тощо.

Особливістю музею є і те, що в оглядових залах встановлено електронні мультимедійні екрани,  де кожен відвідувач може подивитися відеозаписи виступів різних хорових ансамблів з виконанням творів Миколи Леонтовича, а також побачити  документи та твори композитора в електронному вигляді.

Музей працює щодня з 10.00 до 18.00 (каса до 17.00), вихідний – понеділок.

Повернутись Створено: 22 серпня 2016 року, 17:47 Переглядів: 2054

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація