Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Відзначили 75 річницю визволення Вінниці та Вінницької області від нацистських загарбників Роздрукувати

З нагоди 75-ї річниці визволення міста Вінниці та Вінницької області від нацистських загарбників відбувся мітинг-реквієм і покладання квітів та вінків до Вічного вогню й пам’ятного знаку «Небесної сотні та Героям АТО».

Участь у покладанні взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступники голови облдержадміністрації Андрій Гижко, Ігор Івасюк та Олександр Крученюк, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники силових структур області, духовенство.

Привітання для жителів Вінниччини наідслав і Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. "Визволення Вінниччини героїчною стоірнкою увійшло у літопис Другої світової війни. І нині захисники східних кордонів нашої держави продовжують славну бойову естафету борців за суверенність країни, свободу і гідність її громадян. Вірю, що кожен день наближає нашу перемогу", - йдеться  у привітанні.

Зведений  хор коледжу культури і мистецтв та хор обласної філармонії ім. М.Леонтовича виконали молитву за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» на музику Миколи Лисенка та слова Олександра Кониського.

Визволення області розпочалось 28 грудня 1943 року військами 1-го Українського фронту. В ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції було визволено 10 райцентрів, понад 200 населених пунктів Вінниччини. На початку березня 1944 року розпочались Проскурівсько-Чернівецька та Умансько-Ботошанська наступальні операції, які стали основним і завершальним етапом визволення міста Вінниці та Вінницької області від нацистських окупантів. 

У важких умовах весняного бездоріжжя  війська 1-го і 2-го Українських фронтів пройшли з боями сотні кілометрів, очищаючи від ворога подільську землю.  У визволенні області в ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції безпосередньо брали участь 6 загальновійськових, 5 танкових і 2 повітряні армії, а це майже півмільйона воїнів.

23  роки  незалежна Україна  не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті  Україні  вдалося зберегти мир, здобувши незалежність. Але війна не обійшла нашу державу тепер. За  п’ять років понад 10 тис. українців

нагороджені орденами і медалями, 39 – удостоєні найвищого звання – Героя України. Скорботно усвідомлювати, але четверо наших земляків отримали звання Героя України посмертно. Світлі образи їх навічно збереже пам'ять у наших серцях.

Повернутись Створено: 22 березня 2019 року, 12:52
Оновлено: 27 березня 2019 року, 12:30
Переглядів: 189

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація