Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Виїзне засідання колегії Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Роздрукувати

25 квітня 2013 року на базі Вінницького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру відбулося виїзне засідання колегії Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації за участю постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя “Про стан протитуберкульозної служби Вінницької області та перспективи її розвитку ВОКТД – (Вінницького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру), обласний туберкульозний диспансер №2 у м.Вінниці, Барська, Козятинська, Крижопільська, Могилів-Подільська туберкульозні лікарні, Кашперівський, Маньковецький, Могилів-Подільський, Северинівський, Тиманівський протитуберкульозні санаторії. Стан виконання чинних нормативних документів з питань протидії захворюваності на туберкульоз лікувально-профілактичних закладів області”.

В ґрунтовній доповіді головного лікаря Вінницького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, головного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації організації протитуберкульозної допомоги у Вінницькій області, члена постійної комісії обласної Ради з  питань охорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя Горбатюка І.М. проаналізовані стан організації та надання протитуберкульозної допомоги хворим обласними спеціалізованими закладами, взаємозв’язок і наступність між всіма рівнями надання фтизіатричної допомоги населенню області.

З 2000 по 2012 роки поширеність туберкульозу у Вінницькій області знизилася з 157,4 до 110,5 на 100 тис. населення, за останні 3 роки  - з 132,2 до 110,5 на 100 тис. населення (Україна – 135,8). Летальність в стаціонарі склала 5,5 % (Україна – 8,76 %).

Захворюваність на туберкульоз в області у 2012 році зріс з 54,8 (2011 рік) до 55,3 на 100 тис. населення (Україна – 68,1). Найвищий показник у Барському, Тиврівському, Тростянецькому, Крижопільському, Іллінецькому, Козятинському та Погребищенському районах -  від 99,8 до 68,7  на 100 тис. населення, а на селі – від 124,9 до 81,6 на 100 тис. сільського населення. Недовиявлення туберкульозу у Гайсинському, Піщанському, Чечельницькому, Бершадському, Оратівському, Теплицьких районах та у м.Вінниці.

Захворюваність туберкульозом дітей та підлітків збільшилась з 3,3 до 6,6 на 100 тис. населення (Україна 2012 рік – 8,4). Продовжує недовиявлятись туберкульоз у дітей та підлітків. Зокрема, в Крижопільському районі 1 дитина померла, чого в області не було з 2005 року.

Причини росту захворюваності: відсутність щорічної регулярної туберкулінодіагностики (в межах 40% замість 90-95 %), помітна відсутність настороги сімейних лікарів щодо туберкульозу, зростання хворобливості підлітків, недостатня забезпеченість вакциною БЦЖ (88,2 %).

У своєму виступі  голова постійної комісії обласної Ради питань хорони здоров’я, курортів, та здорового способу життя Н.Солейко підкреслила соціальні проблеми, які суттєво вплинули на недовиявлення та зростання захворюваності і поширеності туберкульозом у Вінницькій області. Зі слів Н.Солейко потрібно створити робочу групу з профільних зацікавлених осіб для вивчення існуючих проблем матеріальних закладів тублікарень,тубсанаторіїв в області та оптимального спрямування видатків на будівництво та реконструкції недобудованих приміщень, вернутися до Кабінету Міністрів України з проханням 100 % забезпечення потреб області в туберкуліні, БЦЖ вакцині, а також при перевиконанні бюджету області у 2013 році  спрямувати додаткові кошти на потреби обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру в сумі 1 млн. грн. на ремонт даху двох лікувальних корпусів, в сумі 500 тис.грн. на капітальний ремонт відділення мультирезистентних форм туберкульозу.

Зокрема, у виїзному засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації брав участь заступник голови обласної Ради Ю.Медведєв,  який наголосив про важливость прийнятих рішень та актуальності піднятих питань. Запропонував Ю.Медведєв приділяти більше уваги профілактичній роботі та забезпечити доступ населення до високоякісних послуг з діагностики та лікування туберкульозу. 

Повернутись Створено: 1 травня 2013 року, 17:46 Переглядів: 1378

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація