Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Вінничанам презентували книгу «Лікарська гекатомба: репресоване покоління» Роздрукувати

У Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.Тімірязєва відбулась презентація книги професора, доктора історичних наук Анатолія Давидюка про Вінницю і вінничан в період сталінських репресій і Другої світової війни.

Книга, яка чекала на видання понад 15 років у формі рукопису, завдяки спільним зусиллям члена ОУН і НРУ Миколи Мельника, кандидата історичних наук, члена історичного клубу «Холодний Яр» Костянтина Завальнюка та голови ГО Молода Подільська Січ Валентини Шпак–Мельник була надрукована і видана.

Презентація відбулась за участі науковців, представників родини автора, влади, громадськості, національно-патріотичних організацій. Перед присутніми на заході виступили депутат обласної Ради Володимир Барцьось, донька вченого Тетяна Давидюк, професор Вінницької академії неперервної освіти Олексій Струкевич, член обласної редколегії «Реабілітовані історією» Сергій Калитко.

Книга видана за сприяння обласної Ради та облдержадміністрації коштом обласного бюджету, передбаченим на видання творів місцевих авторів. У ній вперше публікуються досі невідомі широкому загалу архівні документи, матеріали та дослідження.

– Найголовніше, що презентована книга відкриває нам історичну правду про наше минуле, про злочинний комуністичний режим, про наших героїв і ворогів, чесно, об’єктивно, правдиво, по-державницьки. А правда зробить нас вільнішими і сильнішими, – зазначив депутат обласної Ради Володимир Барцьось на своїй сторінці у Facebook.

Науковий талант Анатолія Давидюка проявився в дослідженні проблеми політичних репресій в Україні і на Поділлі, зокрема, в 20-40 роках ХХ століття. Відома його праця «Жертви червоного террору» 2001 року та низка наукових розвідок, монографій і статей.

Книга «Лікарська гекатомба: репресоване покоління» буде направлена до читалень і книгозбірень області, для використання і просвітництва школярів, студентів, викладачів, науковців та усіх небайдужих до історії вінничан.

До 16 квітня Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації приймає твори, які будуть видані у нинішньому році після відбору експертною радою.

Повернутись Створено: 5 квітня 2018 року, 14:39 Переглядів: 372

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація