Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Вінничани на народному віче вшанували Великого Кобзаря - Тараса Шевченка Роздрукувати

10 березня на площі Героїв Небесної Сотні біля погруддя Тараса Шевченка відбулося народне віче з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Участь у заході взяв голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, депутати обласної Ради Людмила Щербаківська та Леся Мороз, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Володимир Лазаренко, керівники громадсько-політичних організацій області національно-демократичного спрямування, представники територіальної громади, які зібралися, щоб вшанувати пам'ять Пророка української нації та провісника її національного визволення. Організаторами заходу виступили: Школа козацького гарту ім. Данила Нечая, Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна, "Студентська Свобода", ГО "Молода Подільська Січ", ГО "Сокіл", Благодійний Фонд "Волонтерський тил" та інші.

До погруддя Тараса Шевченка було покладено квіти, а на початку заходу відбулось театралізоване дійство під слова з поезії національного поета, яке символізувало єдність героїчних змагань в історії України з минувшини  аж до сьогодення. Символічними персонажами були руський дружинник, козак, воїн УПА, учасник Революції гідності, боєць сучасної української армії, яка відстоює незалежність і територіальну цілісність. Вони символічно захищали дівчину-Україну.

Далі виступили представники громадсько-політичних і молодіжних організацій Вінниччини, депутати обласної Ради, лідери вінницького Майдану, які цитували вірші Тараса Шевченка, закликали мешканців області дотримуватися заповітів Великого Кобзаря.

Голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до учасників народного віче із поетичними рядками з “Кобзаря”, які є актуальними до сьогодні та закликав продовжувати боротьбу за незалежність і соборність української держави:

- Ми сьогодні зібралися, щоб вшанувати пам'ять великого українця, Великого Кобзаря – апостола правди і свободи Тараса Шевченка. Він для України є символом боротьби за кращу долю, символом боротьби за свободу і незалежність української держави. Незважаючи на те, що ми сьогодні живемо у 21 столітті, є ті, хто руйнує, хто “неситим оком на край світу зазирає, чи немає де країни, щоб загарбать”. Ми, на жаль, знаходимося у стані війни. Сьогодні весь український народ бореться із російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України. З історії ми знаємо, що у будь-якого диктатора немає шансів загарбати країну чи поневолити народ, який встав з колін, який прагне волі і свободи. Я переконаний, що у цій кровопролитній боротьбі ми обов’язково переможемо, тому що сьогодні з українського народу формується нація героїв, нація, яка, я вірю в це, буде жити у заможній, демократичній, правовій європейській державі. Мудрі слова Кобзаря надихають нас на те, щоб ми збудували таку державу, за яку поклали свої голови кращі сини і доньки України, - сказав Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради підкреслив : “Наше завдання сьогодні, щоб отримати омріяну багатьма поколіннями Україну - це не тільки перемогти зовнішнього ворога, а перемогти внутрішнього ворога - корупцію та п’яту колону, які існують в Україні. Наше завдання: здійснити послідовні реформи в ім’я кожного громадянина української держави. Переконаний, що на цьому шляху перемога буде також за нами”.

Після завершення офіційної частини заходів, для присутніх була представлена концертна програма на тематику творчості Тараса Шевченка: співали пісні, читали вірші, грали на музичних інструментах, уславлюючи життя і діяльність генія української нації. Виступили хорові, музичні, творчі колективи з області та міста Вінниці, представники навчальних закладів, а козаки зі школи козацького гарту імені Данила Нечая продемонстрували козацькі бойові мистецтва.

Також на заході була зачитана резолюція віче, яка буде скерована керівникам місцевих органів влади для реагування. Суть резолюції полягає у тому, що представники громадськості підтверджують своїх наміри щодо спорудження величного монумента Тарасові Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні, закликають владу не протидіяти цим намірам, а лише сприяти та оголошують продовження збору коштів для реалізації цієї мети. Нагадаємо, що тривалий час представники територіальної громади міста і області домагалися спорудження пам’ятника Великому Кобзарю саме на площі Театральній. Тому, активістами Майдану під час Революції гідності на цьому місці було встановлено погруддя Тарасові Шевченку, як демонстрація незмінності намірів громади у цьому питанні.    

Повернутись Створено: 10 березня 2015 року, 16:11 Переглядів: 1151

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація