Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінничани першими в Україні побачили документальний фільм про вишиту сорочку «Спадок нації» Роздрукувати

12 листопада вінничани мали можливість взяти участь в благодійному перегляді першого в Україні повнометражного фільму про вишиту сорочку «Спадок нації». Показ фільму відбувся в кінотеатрі «Родина».

Під час перегляду збирали кошти для лікування однорічної Кіри Чубар. Дівчинка народилась передчасно, з вагою менше кілограма, і це вплинуло на її зір. В результаті Кірі поставили діагноз – ретинопатія V ступеня. Кіра вже пережила п’ять операцій, попереду - ще дві.

На презентації фільму були присутні авторка фільму Леся Воронюк, редактор журналу «Вінницький край», Заслужений журналіст України Вадим Вітковський, Також на благодійну презентацію фільму завітали депутати обласної Ради Людмила Станіславенко та Володимир Барцьось.

Перед переглядом фільму до присутніх звернулася Леся Воронюк.

- Моє знайомство з Вінницею почалося із зустрічі з Вадимом Вітковським, - зазначила Леся Воронюк. - Збираючи матеріали, я натрапила на його статтю про клембівську вишиту сорочку і зрозуміла, що ми обов’язково повинні приїхати зняти і вінницьку вишиванку також. Ми були в Клембівці – це одне із найяскравих відряджень. Також знімали і в Ямполі.  

Леся Воронюк розповіла, що ідея зняти фільм виникла в них, як в організаторів Всесвітнього Дня вишиванки.

- Десять років поспіль щороку, в третій четвер травня, проводячи свято вишиванки, ми зрозуміли, що вишиту сорочку одягають вже по всьому світу, - зазначила автор фільму. -  Цього року 60 країн відгукнулося про те, що там це свято відзначають, і ось я подумала про те, що важливо, аби люди не лише масово одягали вишиту сорочку, бо це красиво, стильно, бо є таке свято. Хотілося, щоб люди заглибилися і дізналися про вишиту сорочку більше і не вважили її тільки частиною свого гардеробу. У фільмі ви побачите, що сорочка – це невід’ємний символ українського народу, це не тільки символ-оберіг. Вишиванка – це символ нескореності українців, символ нашої самоідентифікації, віри, любові, надії та вірності. Разом з режисером фільму Олександром Ткачуком ми хотіли знайти ту вишиванку, яка була б особливою для кожного українця, і в кінці фільму ми її знайшли.   

Вадим Вітковський, який став одним із героїв фільму, зауважив, що його показ з величезним успіхом пройшов в багатьох країнах Європи: Німеччині, Греції, Італії, Бельгії, Чехії, Іспанії, Нідерландах, а також у Канаді. В Україні презентація фільму розпочинається саме з Вінниці.

У  фільмі «Спадок нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежить від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією. Історія української вишиванки – це історія українського народу. Сам фільм знімався не лише в Україні, а в Канаді, Росії, Італії, ОАЕ та Німеччині. 

Повернутись Створено: 13 листопада 2016 року, 19:38 Переглядів: 816

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація