Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Вінничани першими в Україні побачили документальний фільм про вишиту сорочку «Спадок нації» Роздрукувати

12 листопада вінничани мали можливість взяти участь в благодійному перегляді першого в Україні повнометражного фільму про вишиту сорочку «Спадок нації». Показ фільму відбувся в кінотеатрі «Родина».

Під час перегляду збирали кошти для лікування однорічної Кіри Чубар. Дівчинка народилась передчасно, з вагою менше кілограма, і це вплинуло на її зір. В результаті Кірі поставили діагноз – ретинопатія V ступеня. Кіра вже пережила п’ять операцій, попереду - ще дві.

На презентації фільму були присутні авторка фільму Леся Воронюк, редактор журналу «Вінницький край», Заслужений журналіст України Вадим Вітковський, Також на благодійну презентацію фільму завітали депутати обласної Ради Людмила Станіславенко та Володимир Барцьось.

Перед переглядом фільму до присутніх звернулася Леся Воронюк.

- Моє знайомство з Вінницею почалося із зустрічі з Вадимом Вітковським, - зазначила Леся Воронюк. - Збираючи матеріали, я натрапила на його статтю про клембівську вишиту сорочку і зрозуміла, що ми обов’язково повинні приїхати зняти і вінницьку вишиванку також. Ми були в Клембівці – це одне із найяскравих відряджень. Також знімали і в Ямполі.  

Леся Воронюк розповіла, що ідея зняти фільм виникла в них, як в організаторів Всесвітнього Дня вишиванки.

- Десять років поспіль щороку, в третій четвер травня, проводячи свято вишиванки, ми зрозуміли, що вишиту сорочку одягають вже по всьому світу, - зазначила автор фільму. -  Цього року 60 країн відгукнулося про те, що там це свято відзначають, і ось я подумала про те, що важливо, аби люди не лише масово одягали вишиту сорочку, бо це красиво, стильно, бо є таке свято. Хотілося, щоб люди заглибилися і дізналися про вишиту сорочку більше і не вважили її тільки частиною свого гардеробу. У фільмі ви побачите, що сорочка – це невід’ємний символ українського народу, це не тільки символ-оберіг. Вишиванка – це символ нескореності українців, символ нашої самоідентифікації, віри, любові, надії та вірності. Разом з режисером фільму Олександром Ткачуком ми хотіли знайти ту вишиванку, яка була б особливою для кожного українця, і в кінці фільму ми її знайшли.   

Вадим Вітковський, який став одним із героїв фільму, зауважив, що його показ з величезним успіхом пройшов в багатьох країнах Європи: Німеччині, Греції, Італії, Бельгії, Чехії, Іспанії, Нідерландах, а також у Канаді. В Україні презентація фільму розпочинається саме з Вінниці.

У  фільмі «Спадок нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежить від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією. Історія української вишиванки – це історія українського народу. Сам фільм знімався не лише в Україні, а в Канаді, Росії, Італії, ОАЕ та Німеччині. 

Повернутись Створено: 13 листопада 2016 року, 19:38 Переглядів: 742

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація