Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінничани святкують одинадцятий День Європи Роздрукувати

З Днем Європи вінничан та гостей міста сьогодні привітали Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Також в урочистому відкритті свята взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, народні депутати України, офіційні іноземні делегації, депутати обласної Ради та інші поважні гості.

Перед тим як урочисто оголосити початок святкування Дня Європи 1500 учасників встановили рекорд України з наймасовішого виконання хореографічної композиції найбільшою кількістю учасників.  Діти танцювали композицію «Небо Європи».

Звертаючись до присутніх на площі вінничан та гостей міста, Президент України Петро Порошенко нагадав, що 15 років тому в Україні була запроваджена традиція святкування у травні Дня Європи.

– Одинадцять років тому ми з вами започаткували і зробили Вінницю європейською столицею України. Бо так, як у Вінниці святкували День Європи, не святкували ніде, – зауважив Глава держави. – Сюди до нас приїздили європейські гості, тут було найбільш яскраве свято. І я можу наголосити, що вже багато років Вінниця є найбільш європейським містом України», – додав він.

Петро Олексійович зауважив, що сьогодні у Вінниці на святкування Дня Європи прийшли тисячі молодих людей, які точно будуть жити в Україні – державі ЄС.

– Я твердо вірю у близьке європейське майбутнє України, – наголосив Президент. – Кожен має робити свою справу. Влада має служити народу. Суди мають відновлювати справедливість і гарантувати правду людям. Молодь має бути рушійною силою нашого руху вперед. Неурядові організації мають мотивувати владу і берегти українську правду і українську свідомість. Спортсмени мають завойовувати славу на спортивних майданчиках. Армія – боронити українську землю. А ми всі разом – рухатися в Європу. І не лише в День Європи, а кожного дня, – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що за 4 роки в країні відбулися надзвичайні зміни, Україна дуже наблизилася до Європи, особливо за останній рік.

– Цей останній рік також був особливим. Саме за останній рік, 1 вересня 2017 року вступила в силу, ратифікована всіма 28 країнами-членами ЄС, всупереч перешкоджанням країни-агресора Російської Федерації, Угода про асоціацію з ЄС, – наголосив він.

Президент особливо акцентував увагу на тому, що зміни в Україні відбуваються не лише в економічному, матеріальному, безпековому секторах, а й в духовній сфері. Він нагадав, що зустрічався зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та отримав обіцянку надати Томос про автокефалію Українській Православній Церкві.

– Це також величезні надії українців, які мріяли про це багато сотень років, – сказав Президент. – Єдина церква для нас це є ключовий атрибут суверенної незалежної європейської держави Україна, – наголосив Петро Порошенко.

Одразу після офіційного відкриття, розпочалося симфо-шоу у виконанні оркестра «PRIME ORCHESTRA», яке продовжили танцювальним шоу від київського колективу «JAZZBALLETKIEV».

Головна вулиця міста Вінниці сьогодні перетворилася на пішохідну та стала  зоною для різноманітних розваг, стала місцем для проведення проекту «Вулиця європейського мистецтва».

В центрі міста також проходить фестиваль «VinBookFest», де діє книжкова виставка-ярмарок українських видавництв та книгарень, різні майстер-класи, виступають кращі колективи міста, області та Республіки Польща. Розташовані різноманітні фотозони, інсталяції в 3D форматі, квіткові композиції. Уже традиційно  працюю «живі» фонтани. В рамках проекту «Графіті Life» заплановане створення картини на спеціальних полотнах у стилі графіті. Та  танцюватимуть «Віденський вальс по-вінницьки».

Окрім цього відбувається презентація еко-транспорту та ретро-автомобілів.

Ближче до вечора для вінничан та гостей міста на майдані Незалежності виступить українська співачка Христина Соловій.

Повернутись Створено: 19 травня 2018 року, 17:02 Переглядів: 429

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація