Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінничани відзначають День Соборності України Роздрукувати

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає одне із найважливіших державних свят – День Соборності. Свято приурочено до знаменної історичної дати – 100-річчю проголошення Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

На Європейській площі голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступники голови облдержадміністрації й заступники Вінницького міського голови поклали квіти до пам’ятного знаку Небесної сотні і Героям АТО та Меморіалу Слави.

Участь у покладанні також взяли депутати обласної Ради, духовенство області, представники силових структур, військовослужбовці, представники департаментів та управлінь облдержадміністрації,  вінничани та представники ЗМІ.

До Дня Соборності учні вінницьких шкіл влаштували флешмоб «Єдина країна» та утворили на Європейській площі слово «Соборність» і разом заспівали Гімн України.

Також цього дня у вінницьких храмах пройшли богослужіння та проводяться різні тематичні заходи.   

Документ про об'єднання УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року за участю представників республік – Лонгіна Цегельського (державний секретар внутрішніх справ уряду ЗУНР) та Володимира Винниченка (глава Директорії УНР).

Повернутись Створено: 22 січня 2019 року, 12:40 Переглядів: 624

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація