Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінничани вшанували пам'ять загиблих воїнів на території інших держав Роздрукувати

Сьогодні, 15 лютого, у міському Центральному парку культури й відпочинку відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Центральною вулицею обласного центра представники спілки учасників бойових дій в Афганістані пройшли урочистою ходою до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих, які віддали життя на чужих землях, виконуючи свій громадянський обов’язок, і захисників України, котрі загинули у нинішній війні зі східним агресором.

У церемонії покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутат обласної Ради Сергій Кривешко, керівництво й очільники департаментів облдержадміністрації та Вінницької міської ради, представники обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, воїни-афганці, їхні родини, духовенство, громадськість міста й області.

Нагадаємо, у вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна.

31 рік минув з часу виведення радянських військ з Афганістану. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожен четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник.  Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

За офіційними даними, через страшну «афганську неоголошену» війну пройшли 3193 наших земляки. Загинуло 168 уродженців Вінниччини, двоє пропали безвісти, 182 – отримали поранення, з них 116 повернулись додому інвалідами. За оцінками незалежних дослідників, у цій війні загинуло від 1-го до 2-ох млн. мирних жителів Афганістану.

Стежте за новинами у Теlegram.
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 15 лютого 2020 року, 17:00
Оновлено: 15 лютого 2020 року, 17:05
Переглядів: 414

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація