Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінничани з вадами зору відвідали проект «Торкаючись, бачу: великі українці» Роздрукувати

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї триває інтерактивний соціально-мистецький проект «Торкаючись, бачу: великі українці», який представив  Ротаракт клуб «Львів». Проект дає можливість переконатися, що візуальне мистецтво доступне не лише зрячим.

- Це пересувна виставка, де представлено 12 скульптур визначних постатей нашого державотворення – Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Андрея Шептицького, Миколи Амосова, Марії Заньковецької, Георгія Гонгадзе, Володимира Івасюка, Михайла Бойчука, Олександра Довженка, Сергія Нігояна – для тактильного сприйняття незрячими і особами з вадами зору, - зазначив науковий співробітник краєзнавчого музею Павло Гульчак. - Біографія кожної особистості озвучена через аудіомедійний засіб голосами відомих українських артистів. Також описи підготовлені шрифтом Брайля.

Це унікальний задум, який руйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить. Вперше створено можливість показати незрячим, як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки.

 

- Виставкою вражений, - каже  заступник директора з соціальних питань ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» Костянтин Ільницький. - Привіз сюди своїх підопічних, аби вони змогли самостійно все «роздивитися». Люди з вадами зору сприймають все на дотик, тому ця виставка дуже актуальна. Я дуже вдячний усім, хто брав участь в її організації.

Нагадаємо, що виставку організовано за сприяння Вінницької облдержадміністрації, Вінницької обласної Ради, депутата від БПП «Солідарність» Дмитра Чаленка. Вона триватиме до 25 березня.

Проект уже продемонстровано в містах Львівської області, в Івано-Франківську, Рівному, Луцьку, Харкові, Полтаві, Києві, Слов’янську, Лимані, Чернівцях, Дніпропетровську.

Повернутись Створено: 23 березня 2017 року, 14:26 Переглядів: 541

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація