9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінничани запалили свічки пам’яті до 85-х роковин Голодомору Роздрукувати

23 листопада вінничани вшанували пам’ять жертв Голодоморів та взяли участь у мітингу-реквіємі. Вони запалили свічки і поклали квіти до пам’ятного знака «Жертвам Голодомору 1932-1933 років».

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступники голови облдержадміністрації Андрій Гижко, Олександр Крученюк та Ігор Івасюк, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, духовенство, працівники органів місцевого самоврядування та виконавчої гілки влади, представники громадських організацій, військовослужбовці, трудові колективи, студенти та учні навчальних закладів міста вшанували хвилиною мовчання загиблих у ті страшні роки.

День пам’яті жертв Голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада. У 2018 році він припадає на 24 листопада. Тому в цей день о 16.00 год. оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та акцію «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції можна взяти участь, запаливши свічку у своєму вікні. Також в цей день будуть приспущені Державні прапори України в усіх регіонах країни.

Цьогоріч 1 вересня  у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» у  Києві розпочалося проведення міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!» – за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року.

Першу акцію у столиці України присвячено пам’яті дітей, яких вбив злочинний сталінський режим страшною зброєю – голодом.

Учасники акції зачитали імена 85 померлих від Голодомору дітей зі списку мільйонів та вшанували пам'ять загиблих, запаливши свічку. Також відбулася панахида за померлими і відкриття виставки «Вкрадене дитинство: діти у роки Голодомору 1932-1933 р.р.».

Так, протягом 85-ти днів закордонними дипломатичними установами України спільно з організаціями закордонних українців в іноземних державах на п’яти континентах було проведено низку заходів у рамках акції. Українці усього світу і громадяни інших держав об’єднувалися у вшануванні пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.

 

Повернутись Створено: 23 листопада 2018 року, 17:52
Оновлено: 23 листопада 2018 року, 18:38
Переглядів: 561

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація